Zcela suverénně ovládl divizi Touring Autocross. Vyhrál tréninky, dvě kvalifikační jízdy (do třetí už nemusel odstartovat), semifinále i finále a připsal si podruhé za sebou plný počet pětatřiceti bodů (10 za kvalifikační jízdy, 25 za vítězství ve finále). Je jediným jezdcem v letošním ME, který vybojoval v obou závodech plný počet bodů.

Svoji divizi vede před domácím novopackým závodem se 70 body před Otakarem Výborným (58 b) a Pauliusem Pleskovasem (46 b).
„Vypadá to na snadné vítězství, ale jak já, tak hlavně Aleš Fučík, máme dost dobité vozy od ataku soupeřů a před domácím závodem se mechanici našeho týmu až do pátku nezastaví.

Fučíkovi navíc při jednom pořadatelsky nepovedeném startu odešlo turbo… Ale s výsledkem jsem spokojen a budu se snažit navázat na něj stejným výkonem i v Pace, ale tady bude daleko větší a početnější konkurence," svěřil se po úspěšném závodě Václav Fejfar.

V dalších kategoriích se v Matschenbergu dařilo těmto jezdcům: v Buggy 1600 zvítězil Tafani před Nosálkem a Petersem, Nikodém skončil jedenáctý. V Super Buggy předčil všechny, včetně domácích hvězd Stubbeho a Hinnenkampa, Terry Callaghan, za nímž skončili oba zmiňovaní. Nejlepší z Čechů byli pátý Kubíček a dvanáctý Hošek.

V Junior buggy zvítězil Šmíd před Pählerem a Vaňkem. Pátým místem se blýskla Adéla Zoubková.
Nyní se již celá autokrosová karavana přesune postupně do Štikovské rokle u Nové Paky, kde o víkendu (3. – 5. července) vypukne třetí dějství Mistrovství Evropy.

Ředitel závodu Ladislav Tejchman dodává:
„Letošní úspěchy Václava Fejfara jsou tou nejlepší pozvánkou pro motoristické příznivce do Štikovské rokle. A věřím, že pozadu nezůstanou ani další čeští autokrosaři."   Pavel Vydra