Známá trať
Ottoboni se bude učit s mistrovskou Fabií zacházet na závodní trati, bude mu vysvětlen celý manuál složité závodní techniky, postup, jak vůz kontrolovat po jednotlivých jízdách. Michele Ottoboni by pak s touto Škodou Fabia měl jet italský šampionát a vybrané závody mistrovství Evropy.

Na známé trati v Maggioře se ve dnech 30. března – 1. dubna uskuteční autokrosové mistrovství Itálie a mistrovství Švýcarska. Václav Fejfar také nebude zahálet a v divizi Touring Autocross pojede se zapůjčeným vozem Mitsubishi Lancer od zmiňovaného italského závodníka. Vedle Ottoboniho, startujícího za domácí Sport Club Maggiora, budou jeho soupeři i další jezdci startující v mistrovství Evropy – Davide Negri (Subaru Impreza), Marcel Egg (Ford Fiesta MK 7), Peter Stecca (Mitsubishi Lancer) a hovoří se rovněž o Kujpersovi.

Také mezi vozy Super Buggy je solidní konkurence dvaceti jezdců v čele s Gallottou, Stubbem, Callaghanem, Hinnenkampem a T. Anacletem. Celkem je přihlášeno osmnáct jezdců. V Buggy 1600 pak mají velké šance na prvenství D. Anacleto, Marty nebo Buddelmeyer.

Celkem je v Maggioře přihlášeno více než sto jezdců, neboť zde ještě pojedou kategorie Kart Cross (nejvíce účastníků – sedmadvacet), Super 1600 a Sport (cestovní vozy). Program závodů začne v sobotu přejímkami, v neděli se uskuteční volné a měřené tréninky a na velikonoční pondělí samotné závody. Každý jezdec absolvuje tři jízdy a poté ti nejlepší i odpolední finále. ⋌Pavel Vydra