Sportovní klání bude odstartováno na Lidickém náměstí v Jičíně tuto sobotu v 10 hodin.

Dopoledne patří cyklistickým závodům. Jedná se o závod pro cyklisty všech úrovní, určený pro celé rodiny. Na jednom startu se sejdou profesionálové, amatéři, děti, zdraví i hendikepovaní.

Odpoledne od 16 hodin startují běžci v závodech Weber City Run.

Hlavní, padesátikilometrová cyklotrasa je určena pro sportovce, kteří si chtějí užít parádní bikování, má převýšení 1100 metrů a je situována na sever od Jičína. Cyklisté budou projíždět radnicí v Železnici, dostanou se až na kopce Bradlec, Kumburk a nejvyšší Tábor, kde je i vrchařská prémie.

Trasa dlouhá 25 km má převýšení 550 metrů, je to trasa na pohodu, kde si již mnoho dětí vyzkoušelo, jaké to je, jet svůj první opravdový závod.

Dětské závody jsou již od kategorie odstrkovadel na trase kolem jičínského Lidického náměstí.

Nudit se nebudou ani diváci a doprovod závodníků. Na nejlepších úsecích trati jsou kamery s přenosem na náměstí. V doprovodném programu jsou pro děti připraveny drobné dílničky a malování obličeje. Pro dospělé je na konec sportovního odpoledne připraveno vystoupení živé kapely.

Závody odstartuje ministryně Klára Dostálová a očekává se zhruba tisícovka aktivních účastníků.   (hp, re)

Weber Jičínská 50
Cyklistika: hlavní závod (muži, ženy 50 km – sekecmazec), fitneszávod (muži, ženy, děti od 12 let 25 km – pohodička), dětské trasy v jednotlivých věkových kategoriích na Lidickém náměstí, elektrokola na 25 km, charitativní jízda klientů z centra APROPO Jičín.

Běh: trasa 21,1 km půlmaraton, trasa 10 km, fit – trasa 5 km, dětské závody.