Sobotními volnými tréninky začne od deseti hodin závodní program. V šestnáct hodin odstartuje první série rozjížděk. Zajímavostí je, že se jede proti směru hodinových ručiček a v těsné blízkosti trati jsou dva bytové domy. Povrch trati je hlinitopísčitý a její délka je 810 metrů.

V neděli 28. května pak startují v devět hodin druhé a v jedenáct hodin třetí rozjížďky. Ve 13.15 je na řadě slavnostní představení jezdců a o hodinu později semifinálové a finálové jízdy. V řádném termínu se příhlásilo více jak osmdesát jezdců. V Buggy 1600 je přihlášeno nejvíce účastníků – sedmatřicet, mezi nimi Tafani, Nikodém, Nosálek, Sekanina, Peters, Buddelmeyer. V Super Buggy je zapsáno 26 jezdců a bude to zřejmě souboj několikanásobného mistra Evropy Stubbeho s Anacletem, Hinnenkampem, Bartelenem a Albersem.

Lze doufat, že do něj zasáhnou také Jakub Kubíček nebo navrátilec Petr Bartoš. Raritou ve startovním poli je jedenasedmdesátiletý Jaroslav Hošek. V Junior buggy je přihlášeno patnáct jezdců, včetně chotečského Filipa Hartmana.

Stejný počet má na seznamu i divize Touring Autocross. Tady to bude zřejmě český souboj Fučíka, Fejfara, Samohýla, Výborného s Litevcem Pleskovasem.
„Na první závody se těším, v Evropě budu závodit po více jak půl roce. Auto máme připravené a odzkoušené. V nedávném novopacké závodě MM ČR jsem si vyzkoušel po loňské havárii „závodní režim" a plné zatížení.

Budu se snažit navázat na loňské úspěchy," přibližuje svůj odjezd na první závod ME Václav Fejfar, který odstartuje s číslem 209.    (pv, re)