Ze čtyř turnajů se započítávají nejlepší tři výsledky a prvních šest hráčů doplní svazem danou šestici na potřebný počet dvanácti hráčů. Ty čeká s národním reprezentačním týmem velice obtížný úkol, a to obhajovat neskutečné třetí místo z minulého ME (EUGC 2016 – European Urban Golf Cup v Amsterdamu).

Nyní se na kvalifikaci v tzv. městském golfu dostavilo ke kyvadlu na Letnou sedmnáct hráčů. Naprosto nejmladším účastníkem byl desetiletý jičínský Pavel Sobotka (64 úderů), který se aktivně podílel na přípravě už s ostřílenou dvojicí jmenovců Jedličků. V Praze zarputile bojoval jak se zimou, tak s nástrahami hřiště v rozlehlém parku a neskončil poslední.

Pořadatelé využili jak široká schodiště, tak i asfaltové chodníčky s různými květináči a betonovými objekty. K tomu musíme přičíst neustálou přítomnost obrovských stromů a hustých keřů. Tento druh golfu nevyužívá vyhloubených jamek, ale s lehkými a měkčími míčky se trefují přesně určené terče, a to jak přírodní i pevné (stromy, kameny, květinové stojany, lampy i odpadkové koše..), tak i předměty přinesené (trefit například plechovku od limonády, která je uprostřed širokého asfaltového chodníku, vypadá snadně, ale moc hráčů hrálo stále tam i zpět, když se přihrávka stala díky mírnému sklonu téměř nemožná).

Dvě jamky byly dovednostní (tzv. odečítací), to znamená, že každý hráč měl určitý počet pokusů z určeného místa a podle jeho úspěšnosti se mu pak podařené údery z celkového součtu odečetly. Z původních patnácti jamek nakonec všichni odehráli bohužel jen dvanáct, když auto z Dobrušky (a samozřejmě i hodní pořadatelé) znemožnilo včasný start.

V nedaleké restauraci pak proběhlo vyhodnocení turnaje. Zlepšeným závěrem se na třetí místo dostal Míra Jedlička (38 úderů), druhé místo uhájil Jan Václavek z Dobrušky (37) a zcela přesvědčivě zvítězil předseda České asociace extrémního golfu (caeg.cz) Filip Šrámek z Prahy (34).

Vráťa Jedlička (43) se naopak v závěru propadl na páté místo, ale vzhledem k tomu, že má odehrány oba kvalifikační turnaje, tak si zajistil solidní základ do druhé poloviny turnajů (v prvním turnaji – 12. místo z 34 hráčů).

Na to, že se Jiří Sobotka (49) této aktivitě věnuje zatím zcela výjimečně, tak dvanácté místo je nečekaným úspěchem. Míla Pettrová (60) se stala nejlepší ženou, když porazila Ivanu Krešne z Mostu.    (gmj)