Jelikož se hrálo o pohár starosty města Rokytnice v Orlických horách, tak nechyběl ani projev starosty při slavnostním zahájení. Hrálo se okolo celé vesnice a už tradičně bylo využito i ploch a záludností místního devítijamkového hřiště s tím, že se nesmělo hrát přímo z jamkovišť neboli greenů.

Základní část turnaje kategorie A se většinou hraje na dvanáct jamek, výjimku neudělali ani v Nebeské Rybné. Ty nejlépe odehráli dva hráči, a to suverén letošní extraligy J. Václavek z Dobrušky a jičínský Petr Čeřen s 36 údery. Pouhou ztrátu jednoho úderu nabral předseda asociace F. Šrámek z Prahy, ale hrající za Litvínov. Na dalších místech (39 úderů a víc) už byla nesmírná tlačenice a každý bod znamenal velký skok v pořadí. Ani další jičínští hráči se ale mezi čtyřiceti hráči neztratili a do ceněného šestnáctičlenného finále všichni postoupili. Jen Míla Petrová zůstala vzadu, ale zato si odnesla ocenění za čtvrté místo mezi ženami. Za zmínku stojí, že i při takto silně obsazeném turnaji, dokonce dvě hráčky pronikly do finále. Skutečnost, že se dámy stále zlepšují a vyrovnávají se mužům, není určitě náhoda.

Do tříjamkového finále tedy opět Jičínští nastupovali s velkými nadějemi. Přestože finálové jamky přes údolí a vysoké stromy nebyly vůbec jednoduché, tak o vítězi nerozhodly. Oba vedoucí hráči si vedení udrželi a musel následovat nervy drásající rozstřel. První rozstřelovou jamku oba hráči zahráli na jistotu (tři údery), když nikdo nechtěl udělat chybu. V další už Václavek rozhodl o svém vítězství – 47 (36+11), když se mu povedlo zahrát dvojku. Na P. Čeřena – 47 (36+11) tedy čekal pohár stříbrný. S bronzem se musel spokojit marně útočící F. Šrámek – 48 (37+10).

Míra Jedlička nedokázal navázat na minulé vítězství a především pětka na první finálovce zhatila medailové ambice – 51 (39+12). Milan Raulím – 54 (43+11) se sice ve finále zlepšil, ale lépe než na deváté místo to nedalo. Vráťa Jedlička – 55 (42+13) nezahrál finále podle svých představ a skončil na samostatném jedenáctém místě. Ve vyrovnané soutěži klubů zvítězila letos skvělá Dobruška.

Nyní už všechny čeká závěrečný Turnaj mistrů, který se jako jediný hraje ve finále vyřazovacím způsobem. Bodově je oceněn stejně jako MČR a počítá se lepší výsledek z těchto obou turnajů. Tím je už teď jasné, že pohár pro vítěze celé extraligy (zatím je ještě k vidění ve výloze elektry u brány vedle bankomatu) předá M. Jedlička do nových rukou, a to do Dobrušky J. Václavkovi. Jičínskému hráči je malou náplastí jistota stupně vítězů. Jen je otázka, jestli udrží celkové stříbro, nebo bude odsunut na třetí pozici.   (gmj, re)