V noci se vrátil z Kopřivnice, kde vedl starší dorostence, už myslel na nedělní zápas mužů s Duklou a řešil další záležitost. Dopoledne nám odpověděl na několik otázek.

Starší dorostenci se vrátili v noci z Kopřivnice, kde vyhráli 35:27 a poskočili na první místo tabulky. Takže medaile bude?
Ano, vyhráli jsme po dobrém výkonu, i když v úvodu soupeř zlobil, ve druhém poločase jsme měli zápas pod kontrolou. No a jaká bude medaile? Určitě stříbrná a pokud by v sobotu Zubří dokázalo vyhrát na Dukle, Jičín má zlato!

Takže spokojenost?
Určitě! Po dvou zlatých medailích z minulých let nyní další medaile, jaká bude, to uvidíme zítra odpoledne. Ale určitě jsem spokojen. Kluci podávali dobré výkony.

Starší dorostence vedete několik let, jaká bude obměna kádru?
Ano, situace je taková, že téměř polovina hráčů přejde mezi muže. Takový je život.

Kdy vaši svěřenci převezmou medaile?
Snažíme se a jednáme se svazem, aby to bylo před nedělním utkáním extraligy mužů s Duklou, uvidíme, zda se to podaří.

V neděli dopoledne před televizními kamerami čeká extraligové muže poslední domácí zápas s pražskou Duklou. Co od něho očekáváte?
Tak určitě kvalitní házenou. Netajíme se přáním, že chceme Duklu porazit. Ta je ale ještě ve hře o titul, takže se fanouškové mohou těšit, chceme se s nimi rozloučit tím nejlepším způsobem. Za týden hrajeme v Zubří.

Jaký je zdravotní stav v týmu?
Tak otazník visí pouze nad Lukášem Rychnou, chyběl několik zápasů.

Končí sezona, co klub ještě čeká?
Dnes odcestovala družstva mladších žáků a minižáků na turnaj do Německa, v minulých dnech vybojovali starší žáci titul krajského přeborníka.

Letos oslaví klub sedmdesát let od založení. Jak to oslavíte?
Bude to v sobotu 9. června, program v těchto dnech dolaďujeme, ještě před tím nás čeká tradiční dětský den s Continentalem.