Program nabídl druhý díl seriálu Pohár W Sportu dvojic a zvýhodněné turnaje Mistrovství Severovýchodních Cech (SVČ) jednotlivců v kategoriích muži a ženy. Prázdninový termín od účasti překvapivě neodradil, když do dějiště dorazilo z různých koutů Královéhradecka na padesát hráčů.

Nejúspěšnějším startujícím byl Ladislav Oborník. Hráč jičínského DC bral nejprve stříbro ve dvojicích a později i kov zlatý v singlech. Největším sokem mu byl jeho týmový kolega a spoluhráč ze dvojic Pavel Cimbál, který ovšem na zlato nedosáhl, když prohrál ryze jičínské finále mužských singlů právě s Oborníkem. Vlastimil Hamerský (Dřevěnka Plus Broumov) obsadil mezi šestatřiceti muži pěkné sedmé místo.

Z žen si dvě medaile připsala pouze jedna hráčka. Lenka Uhříčková vybojovala zlato společně s Jiřím Holíkem ve dvojicích, kde famózní hrou deptala především mužskou konkurenci. Triumf rozhodně nebyl pouze dílem úřadujícího mistra kraje Holíka, jak by mohl znalý očekávat, ale společným rovnoměrně zaslouženým úspěchem. Druhé místo si za suverénní Uhříčkovou zajistila hráčka broumovské Dřevěnky Plus, Saša Kousalová.

Žebříček šestnáctého ročníku série Pohár W Sportu je po dvou turnajích více než vyrovnaný. Na první pozici figurují hned tři páry jmenovitě Uhříčková s Holíkem, Sucharda s Malachem a Bartoš s Kousalem (Dřevěnka Plus Broumov). Pravděpodobně z této trojice vzejde celkový vítěz. Druhá dvojice broumovské Dřevěnky, která hraje ve složení Hamerský – Steiner se dělí o páté místo s duem Sucharda – Malach.

O tom, která z dvojic bude vyryta na štítek nejstarší putovního trofeje Královéhradeckého kraje, rozhodne závěrečný turnaj. Na něj si ale budou muset příznivci šipkového sportu počkat až do listopadu, kdy Mini-Šipkohraní pohostí restaurant U Soudku Arnultovice u Hostinného.

Před Arnultovicemi se uskuteční ještě dvě klasická Šipkohraní jejichž programy budou totožné. Vyplňovat je budou turnaje krajského významu (tzv. Regionálními Mastery), které se odehrají nejen v kategoriích dospělých, ale také v mládežnických.

Nejbližší termín je 8. září, kdy se šipkaři sjedou do Jičína. O měsíc později, konkrétně 20. října, je pak čeká turnaj v Jaroměři. Obě akce jsou tradičně otevřené všem zájemcům (tedy i neregistrovaným). Bližší informace o dění v šipkovém sportu v našem kraji najdete na www.navrchol.cz/sipky. ⋌(ov)

Výtah z výsledkových listin turnajů:

Zvýhodněný turnaj Mistrovství SVČ muži (36 hráčů)
1. Ladislav Oborník (DC Jičín)
2. Pavel Cimbál (DC Jičín)
3. Petr Sucharda (Kousal Twist Trutnov)
4. Richard Turek (Pivnice U Bicana Hostinné)
5. Petr Malach (ŠK Maséři z Veselky Jičín)
5. Jan Skořepa (Pivnice U Bicana Hostinné)
7. Vlastimil Hamerský (Dřevěnka Plus Broumov)
7. Aleš Huťka (Černý Sup Hajnice)

Zvýhodněný turnaj Mistrovství SVČ ženy (11 hráček)
1. Pavlína Kosařová (Bejci Trutnov)
2. Saša Kousalová (Dřevěnka Plus Broumov)
3. Lenka Uhříčková (TJ Baník Žacléř)

II. Pohár W Sportu smíšených dvojic (24 párů)
1. Lenka Uhříčková – Jiří Holík (TJ Baník Žacléř / TJ Sparta Úpice)
2. Ladislav Oborník – Pavel Cimbál (DC Jičín)
3. Stanislav Bartoš – Zdeněk Kousal (Dřevěnka Plus Broumov)
4. Pavlína Kosařová – Petr Kosař (Bejci Trutnov)
5. Vlastimil Hamerský – Ladislav Steiner (Dřevěnka Plus Broumov)
5. Petr Sucharda – Petr Malach (Kousal Twist Trutnov / ŠK Maséři z Veselky Jičín)