Olympijská vítězka letos zažila zvláštní sezonu. Řada závodů byla zrušena, jiné se přesouvaly.
Cestování (a nejen to) bylo mnohem komplikovanější. „Pořád někam přejíždíme, chodím na testy. Je náročné to naplánovat,“ vysvětluje (lehce unaveným hlasem) 27letá rodačka z Vrchlabí.

Ovšem kdo už Samkovou stihl poznat blíž, asi tuší, že ona si nestěžuje. „Vlastně si myslím, že je to dobrá zkušenost na neočekávané věci v budoucnu… Člověk musí být flexibilní. Když se něco nepovede, musí jít dál,“ líčí.
Poslední akce sezony
Teď je před ní poslední akce sezony. Ve švýcarském středisku Veysonnaz v kantonu Valais, kde veřejnost celou zimu normálně lyžuje (a kde jsou otevřené i restaurace), zabojuje o křišťálový globus. „Tam se rozhodne,“ ví Samková.

Aktuálně vede Světový pohár společně s Michelou Moioliovou z Itálie. Když vyhraje Češka, přidá k bronzu z MS další úspěch. Předolympijská sezona by pak měla ideální tečku.