Pro letošek pořádající Fitclub Jičín připravil osm závodů. Jedná se o krátké závody horských kol s hromadným startem, které vyplňují sportovní vyžití cyklistů uprostřed týdne. Přesněji řečeno středeční odpoledne. Novinkou je lehce posunutý start na 17.45, aby i „úředníci" mohli osedlat své stroje.

Termíny středečních závodů mají tuto podobu: 22. května Železnice – Tábor, 19. června Okolo Těšína, 3. července Tužín – Kumburk, středa 17. července Cidlina – Tábor, 31. července Okolo Bradlece, 7. srpna Okolo Kumburku, 14. srpna Okolo Tábora, 21. srpna Okolo Čeřovky – finále.

Na dveře také klepe Weber Jičínská 50. Již 8. ročník jičínského bikového závodu se rychle blíží. Pro letošek lehce upravená trasa povede severním okolím Jičína. Účastníci projedou atraktivními místy jako je radnice v Železnici, zříceniny hradů Bradlec a Kumburk. Parádní cestičky pro bikování nabízí jižní svah Tábora. Pro méně trénované je připravena FIT trasa 25 km, tu může vyzkoušet i mládež přibližně od 12 roků.

Start i cíl je situován na Lidické náměstí, které bude doslova plné sportu. Pro nejmenší jsou připravené závody na odrážedlech na okruhu v samém srdci náměstí. Skutečnou lahůdkou je Fabio Produkt kritérium, které uzavře celý sportovní den.

S pořádáním závodu je spojena uzávěrka hlavní silnice, vedoucí přes Lidické náměstí.
Více o závodu najdete na www.jicinska50.cz.⋌(jk)