Hosté přijeli do Jičína těsně před stanoveným začátkem duelu, proto byl samotný výhoz odložen o dvacet minut. Domácí nastoupili ve velmi podobné sestavě jako v utkání v Bystřici pod Hostýnem. Pouze gólmana Kynčla nahradil po roční pauze brankář Barák, zraněného T. Chýlka M. Novotný.

HBC Ronal Jičín – Legata Hustopeče 27:26 (12:12).

Kdo přišel do jičínské sportovní haly pár minut před osmou hodinou večerní, to běžela pátá minuta utkání, nevěřil svým očím. Na ukazateli svítil stav 0:4, bohužel se nejednalo o poruchu časomíry, ale „holou“ realitu. Domácí absolutně nezachytili začátek, nedařilo se prakticky nic, obrana byla velmi prostupná, postupný útok bez nápadu a když už si hráči přeci jen nějakou střeleckou pozici vytvořili, jejich rány končily mimo tyče nebo je lehce zkrotil výborný hostující gólman Bavlnka. Po nešťastném úvodu se ale Jičínští dokázali bleskurychle vrátit do zápasu. V dalším průběhu prvního poločasu se oba soupeři několikrát vystřídali ve vedení, do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu 12:12.

Po změně stran přišel tolik očekávaný nápor domácích. Jičínští se do svého soupeře „zakousli“, zvýšili agresivitu jak v obraně tak v útoku a na rozložení sil obou týmů to bylo ihned vidět. Hráči Ronalu měli v 9. minutě k dobru již čtyřbrankový náskok, 19:15 a zdálo se, že o vítězi nebude pochyb. Houževnatí hosté, kteří neměli v Jičíně co ztratit, kousali i nadále. Prakticky každou chybu domácích dokázali trestat a v polovině druhé třicetiminutovky snížili na 20:19. Jičínští dopláceli na velké množství neproměněných vyložených šancí, když sami několkrát inkasovali velmi laciné a zbytečné góly. Naštěstí dokázali znovu odskočit na 24:20, čtyři minuty před koncem vedli 27:22. Stejně jako nevyšel Jičínským úvod utkání, nezdařil se jim ani závěr. Poslední tři minuty vyhráli hosté 0:4, přičemž poslední brankou dvacet vteřin před závěrečným klaksonem snížili na konečných 27:26.

Házenkáři tak mají po dvou kolech na svém kontě plný bodový zisk, s předvedeným výkonem v domácím utkání s Hustopečemi až tak spokojeni být nemohou.

Sestava a branky: Veverka, Barák – Král 8/3, Brykner a Kvasnička po 5, Lepieš a Bareš po 3, Babák, Mašát a Mrklas po 1, Rychna, Šebek, Šulc, Novotný. Již zítra cestují do Frýdku–Místku, v neděli se představí před televizními kamerami na palubovce pražské Dukly (10.30).

(bama)