Výsledky jednotlivých utkání jičínského klubu:

SKP JUDO Jičín, z.s. - TJ Slezan Opava, z.s. 5:1

Opavský nováček soutěže sice uspěl v úvodním utkání, ale poté již na tatami vítězili pouze jičínští judisté a s přehledem zvládli důležitý vstup do soutěže.

SKP JUDO Jičín, z.s. - Judo Klub Olomouc, z.s. 4:2

Po poměrně rychle prohraných utkáních lehkých hmotnostních kategorií bylo na ukazateli hrozivé skóre 0:2, ale v následujících utkáních Jičínští zabrali a utkání dovedli do vítězného konce.

Judo Vysočina, z.s. - SKP JUDO Jičín, z.s. 4:2

Loňský finalista prvoligové soutěže byl favoritem utkání.

Za stavu 0:3 v neprospěch Jičína snížili v následujících utkáních Egrt a Matějka na 2:3. V dramatickém utkání nejtěžší hmotnostní kategorie dělilo 13 vteřin od vítězství Jakuba Krejčíka a tím i od nerozhodného výsledku celého utkání. Zkušený borec z celku Vysočiny v samotném závěru zaskočil Krejčíka a rozhodl tak o ztrátě bodů.

SKP JUDO Jičín, z.s. - 1. JC Baník Ostrava 5:1

V nervózním utkání s domácím celkem se Jičínu i přes nepřízeň rozhodčích podařilo přesvědčivě zvítězit a přidat další body.

Judo Beskydy z.s. - SKP JUDO Jičín, z.s. 2:4

V posledním utkán 1. kola byla na některých borcích již znatelná velká únava. Avšak dařilo se, Východočeši se brzy se ujali vedení 4:0. V závěru utkání sice nováček soutěže z Beskyd snížil stav, ale pouze upravil celkové skóre.

V úvodním kole prvoligového ročníku 2024 se jičínskému celku zadařilo a získal osm bodů z 10 možných. Velmi dobrý výkon podal Tadeáš Čeřovský, který zvítězil ve všech svých utkáních. Junior František Egrt zvítězil čtyřikrát, tři body přidali zkušení Jakub Krejčík a Petr Matějka, stejně jako junior Matěj Hyka. Dorostenec Vojta Ježek zvítězil ve dvou utkáních.

Pořadí družstev po 1. kole skupiny B

1. Judo Vysočina a.s. 9 bodů

2. SKP JUDO Jičín, z.s. 8

3. Judo Beskydy z.s. 4

4. 1. JC Baník Ostrava z.s. 4

5. Judoklub Olomouc z.s. 3

6. TJ Slezan Opava z.s. 2

SKP JUDO Jičín, z.s., děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s.

- Milan Letošník