Během hodinu a půl trvajícího programu došlo k ocenění nejlepších sportovců z řad jednotlivců, mládeže, dospělých, kolektivů, handicapovaných sportovců, ale i poděkování trenérům a ocenění sportovních legend na Jičínsku.

Po velmi úspěšné sezóně 2013, měl plavecký klub Delfín v nominaci „tři želízka v ohni". V kategorii jednotlivců do 14 let dvě účastnice, mladší žákyni Pavlínu Smolíkovou a starší žákyni Kláru Šimánovou. V oblasti družstev kategorie do 14 let byla nominována štafeta plavců SPK Delfín Jičín (mladší žáci, ročník 2003).

První ocenění našich plavců přišlo hned v úvodní vyhlašované kategorii, družstev do 14 let. Štafeta plavců mladších žáků SPK Delfín Jičín senzačně obsadila krásné první místě. Kvarteto ve složení Brian Koňušin, Jakub Podhajský, Matyáš Kubína a Štěpán Mikule je první úspěšnou štafetou chlapců v novodobé historii plaveckého oddílu na úrovni České republiky. V červnu letošního roku se plavci probojovali na mistrovství v Domažlicích, kde jim o vteřinu unikla bronzová medaile na 4x50m OPZ (osobní polohový závod). V prosinci si postup na MČR zopakovali, tentokrát si postup vybojovali na šampionát do Plzně, kde obsadili krásné 6. místo ve svém novém osobním rekordu. Během roku 2013 se pravidelně a úspěšně účastnili významných soutěží v rámci České republiky v kategorii desetiletého žactva, kde získali několik ocenění.

V druhé vyhlašované kategorii jednotlivců do 14 let, měl plavecký oddíl hned dvě zástupkyně jičínského plavání a obsadily následující příčky.

Klára Šimánová získala v této kategorii druhé místo. Klára se v roce 2013 zúčastnila mnoha závodů na úrovni České republiky. Z letního mistrovství ČR staršího žactva v Českých Budějovicích přivezla dvě stříbrné medaile a ze zimního v Trutnově čtyři bronzové medaile, byla úspěšnou reprezentantkou královéhradecké olympijské výpravy ve Zlíně, když získala stříbro a bronz. Na podzimním krajském přeboru spojených krajů Královéhradeckého a Pardubického v České Třebové vybojovala celkem 6 medailí (dvakrát 1. místo a čtyřikrát 2. místo).

Další oceněnou plavkyní byla Pavlína Smolíková, která skončila v anketě devátá. Pavlína se v roce 2013 stala přebornicí mladšího žactva spojených krajů Královéhradeckého a Pardubického na 200 m polohový závod. Svým výkonem v krajských postupových kolech, jednou 1. místo, pětkrát druhá a jednou třetí si dvakrát vybojovala účast na MČR, kde skončila na 9. a 13. místě mezi nejlepšími plavci republiky této kategorie. Dále pak z významných soutěží v rámci České republiky přivezla dalších pět medailových umístění.

Za vynikajícími výsledky v roce 2013 je třeba vidět nejen stupně vítězů a medaile, ale především zájem a poctivou práci a to jak samotných sportovců, tak i trenérů a plaveckého oddílu. Oceněným plavcům patří poděkování za vynikající reprezentaci oddílu Delfín Jičín a přejeme ještě více úspěšnou nadcházející sezónu 2014.⋌(rs)