Na tatami se představilo na 540 mladých judistů nejen z ČR, ale i zahraniční naděje ze Slovenska a SRN.

Na chomutovském tatami bojovalo i šest jičínských nadějí.

Z nich se nejvíce dařilo Zdeňkovi Venclů v kategorii st. žáků do 42 kg. Zdeněk i přes nedávný čtrnáctidenní tréninkový výpadek zapříčiněný nemocí podal vynikající výkon a s bilancí čtyř vítězství a jedné porážky získal vynikající druhé místo. Na cestě do finále porazil i dva přeborníky ČR z let 2015 a 2016. Ve finálovém utkání Zdeňkovi bohužel citelně docházely síly a zápas tak dospěl do golden scoore. V něm se štěstí přiklonilo na stranu jeho soupeře, jenž zvítězil technikou kouchi gari.

V kategorii st. žáků + 73 kg se představil Tomáš Kulhánek. Tomáš patřil k velkým favoritům této hmotnostní kategorie. Ve druhém zápase se však dopustil chyby, kterou jeho soupeř využil a odsunul tak Tomáše pouze k boji o bronz. Zde však již nezaváhal a s přehledem vybojoval bronzovou medaili.

V kategorii dorostu do 60 kg podal solidní výkon Tadeáš Čeřovský, který sice obsadil až deváté místo, ale ve všech svých utkáních dokázal své soupeře ohrozit bodovanou technikou.

Ostatním jičínským nadějím se již tolik nedařilo.

Starší žák Patrik Svoboda v kategorii do 55 kg podlehl v prvním kole, stejně tak jako dorostenci Jakub Šimek do 55 kg a František Bartoš do 73 kg.

(ml)