Pod Krkonoše se vrátil reprezentační tým České republiky, aby na hřišti zdejších Mad Squirrels Vrchlabí odehrál odvetný duel mistrovství Evropy v Rugby leaugue skupiny C.

Svěřenci trenéra Ladislava Cintlera bojovali v dvojzápase s mužstvem Ukrajiny a na její půdě před časem prohráli výsledkem 6:46.

V přípravě na očekávanou odvetu Češi zdolali výběr kanadské armády 64:0 a poradili si také s týmem Norska (12:6).

Samotná bitva s Ukrajinou ale úspěch nepřinesla. Úvodní poločas byl ještě vcelku vyrovnaný (6:20), ve druhém se ale projevil rozdíl mezi oběma reprezentacemi a hosté náskok navýšili na konečných 12:64.

„Střízlivé cíle byly takové, že bychom mohli z červnového výsledku, kdy jsme venku prohráli o 40 bodů, ještě deset či dvacet bodů stáhnout. V první půli to vypadalo nadějně, ve druhé jsme soupeři přestali stačit," hodnotil utkání trenér národního celku Cintler.

Zatímco na Hartě se hrálo před několika desítkami diváků, Ukrajinu doma podporovalo 1500 příznivců!