Sobota 17. února se navždy zapíše do historie královédvorského týmu TwirlStars při DDM Jednička. Hned dvě členky oddílu, který vznikl teprve v polovině roku 2021, vybojovaly postup na jejich první mezinárodní soutěž v životě.

Basketbalistky trutnovské Kary prohrály v předposledním kole základní části Chance ŽBL s druhým celkem tabulky.
Žabiny udeřily v samotném úvodu. Ve zbylých třech čtvrtinách se Kara neztratila

Natálie Pilařová s Pavlínou Jansovou soutěžily na nominační soutěži WBTF v Pardubicích, ze které si odvezly postup na Evropský pohár federace World Baton Twirling Federation. Ten se uskuteční ve dnech 9. – 14. července tohoto roku v chorvatské Poreči.

Natálie Pilařová s Pavlínou JansovouNatálie Pilařová s Pavlínou JansovouZdroj: Tereza Rejlová„Je to pro nás dosavadní největší oddílový úspěch, protože se Natálie a Pavlína utkaly se soupeřkami, které tento sport dělají v ještě vyšší výkonnostní kategorii,“ prozradila Krkonošskému deníku trenérka a zakladatelka oddílu Tereza Rejlová.

Společně Natálie Pilařová a Pavlína Jansová zvítězily v kategorii Freestyle pár, sama Pilařová navíc přidala fantastické druhé místo v kategorii Freestyle sólo. Celkem si tedy Královédvoračky zajistily hned dva postupy na významnou akci do Chorvatska!

„S postupem na Evropský pohár se také pojí velké finanční výdaje, a proto bychom tímto způsobem chtěli požádat kohokoliv, kdo by měl zájem o podporu děvčat, aby se nám ozval. Za jakoukoliv podporu budeme moc rády,“ využila možnosti Rejlová (e-mail: rejlova.tereza@seznam.cz a telefonní číslo: 776786745).

Kromě zcela nečekaného a dosud nevídaného úspěchu v podobě postupu do Chorvatska budou obě děvčata již brzy oceněna v anketě Sportovec Dvora Králové nad Labem a Sportovec okresu Trutnov, kde se Natálie Pilařová dostala mezi nejlepší jednotlivce (DK) a celý tým TwirlStars pak mezi nejlepší kolektivy (TU).

Pražská Sparta si v play off vyšlápla na ambiciózní a velkými jmény nabitý turecký Galatasaray. Po porážce v Istanbulu 2:3 vyhrála doma 4:1.
Když hrají Letenští, posouvá se večerka. Sparťani z Podkrkonoší si nepřejí Skoty

Sportovní odvětví Twirling pochází z anglického slova twirl (točení). Twirling je druh sportovního tance, který je kombinací mažoretek, gymnastiky a baletu. Hlavním rozdílem mezi mažoretkou a twirlingovou tanečnicí je, že v twirlingu se dbá především na držení těla, práci s hůlkou (tzv. twirlovací tyčka) a taneční kroky, přičemž v klasické mažoretce se dbá především na držení těla a pochod. V České republice existují dvě hlavní soutěžní asociace – NBTA a WBTF, která spadá pod asociaci NBTA. v asociaci NBTA je využíván twirling a mažoretky. V twirlingu se obzvlášť jedná se o práci s hůlkou, ale výjimkou nejsou ani vysoké výhozy, přičemž před tím, než twirlingová tanečnice chytne hůlku, dokáže udělat i tři a více podmetenek.

Nejlepší soutěžící na nominační soutěži WBTF v Pardubicích.Nejlepší soutěžící na nominační soutěži WBTF v Pardubicích v kategorii Freestyle pár.Zdroj: Tereza Rejlová