Nasazeni byli čtyři hráči Lukáš Hradecký (TK Semily), Radek Šoltys (TC Jičín), Jan Lojka (LTC Beroun) a Martin Voňka (TJ Lázně Bělohrad), kteří potvrdili svoji kvalitu, neboť z této čtveřice se dostali hned tři hráči do semifinále turnaje. Jako jediný nenasazený se prokousal mezi čtyři nejlepší na úkor nasazené trojky (Honzy Lojky) šikovný levoruký borec Tomáš Křelina (Spartak Vrchlabí). Tento hráč v semifinále potrápil i nasazenou jedničku Lukáše Hradeckého, kterému nakonec po téměř dvouhodinové bitvě podlehl až ve třech setech.

Druhé semifinále mělo jednoznačnější průběh. Radek Šoltys v neděli ráno jistě vstal z postele pravou nohou, protože co zahrál, tak to mu tam padlo. Po téměř bezchybném výkonu nadělil Martinu Voňkovi, který do té doby podával solidní výkony (na cestě do semifinále vyřadil i domácího hráče Davida Buřiče), nepopulární dva kanáry. Vysoko nastavenou herní laťku si udržel i do finálového zápasu.

Tento souboj přinesl skvělé tenisové momenty, které zvedaly přítomné ze židlí. Utkání mělo spád. V prvním setu se zdálo, že Hradecký si dojde pro jasné vítězství, vedl již 5:2, ale ani to nestačilo na kvalitní hru Šoltyse. Ten nepříznivý stav dokázal otočit a vyhrál první sadu 7:5. Stejně napínavá byla i druhá sada. Do posledního míčku nebylo jasné, kdo zvítězí. Nakonec se to povedlo ve stejném poměru jako v první sadě Šoltysovi, který tak vyhrál celý turnaj. Radek potvrdil, že slavné tenisové jméno nosí právem a navázal na úspěchy, které jeho otec v minulosti získal nejen v Nové Pace.

Čtyřhru ovládl pár Hradecký Šoltys, který na cestě za titulem ztratil pouhé čtyři hry a po celou dobu nenechal nikoho na pochybách, proč byl nasazen nejvýše. V semifinále hráči vyřadili dvojici Kuchar Křelina (LTC Pardubice a Spartak Vrchlabí) a ve finále si poradili s dvojicí Lojka Tauber (LTC Beroun a SK Tenis Kladno), která v semifinále porazila pár Machala Komínek (TO TJ Milo Olomouc a Tenis club Úvaly).

Celý turnaj se nesl v duchu fair play. Potvrzuje to i statistika, která nám odkrývá, že nemuselo být sáhnuto k žádné sankci z penalty systému (dokonce nebylo uděleno ani žádné napomenutí). Proto musím všem přítomným (jak hráčům, tak i fanouškům) poděkovat za bezproblémový průběh turnaje a za skvělou atmosféru.

Jakub Krause