Tento horský triatlon je zařazen do série triatlonů a duatlonů Pardubického kraje a obsahuje následující distance: 500 m plavání – 35,5 km cyklistika – 5,8 km běh. Na startu tohoto horského triatlonu, který se rovněž nazývá český Kitsbühel, se sešlo 120 závodníků a závodnic.

„Předešlých pět ročníků jsem dokázal ovládnout, takže cíl byl jasný. Za největší konkurenty jsem považoval Tomáše Kořínka, Honzu Vodehnala a mladého Pavla Petráska," to byla slova Petra Soukupa před startem.

Plavání v Pastvinské přehradě nepřineslo nic dramatického a Per Soukup bez problémů vylezl z vody společně s Tomášem Kořínkem, když za sebou nechali se ztrátou 20 sekund ostatní favority Cyklistická trať se startem 480 m n. m. a cílem 780 m n. m. je značně zvlněná a triatlonisté museli překonat celkem čtyři stoupání. Pod první kopec, který byl situován čtyři kilometry od startu, dojela nejlepší plavecká dvojice osamocena na špici. Vedoucím dvěma závodníkům se nepodařilo navýšit náskok a naopak hned na začátku stoupání byli dostiženi dvojicí Petrásek a Vodehnal. Po vytvoření čtyřčlenné skupiny začal taktický souboj. Nikdo se nechtěl na špici dlouho zdržovat a všichni šetřili co nejvíce sil na závěrečný běh.

„Papírově jsem patřil k nejsilnějším běžcům, ale mladý Petrásek mě již letos porazil, takže jsem nic nechtěl ponechat náhodě. Proto v nejprudší pasáži stoupání, dva kilometry před cílem, který byl v centru Ski Říčky, jsem se odpoutal od skupinky pronásledovatelů a makal co nejrychleji do druhého depa. Nakonec jsem si přivezl komfortních 30 sekund náskoku na své pronásledovatele," popsal nám Petr Petr Soukup svoji taktiku ze závěrečné části cyklistické trati.

Na závěrečný běh čekala triatlonisty zvlněná trať bez rovinaté pasáže. Nelehký a opět velice zvlněný běh, kde se jenom těžko hledá rovinatá pasáž, Petru Soukupovi sedí a s náskokem před ostatními běžci si hlídal pouze pozici, když si nemusel sáhnout na dno svých sil. Celkem v poklidu doběhl s náskokem v nejlepším čase, který mu zajistil náskok 1:22 min před druhým Pavlem Pavláskem. Domů si tak přivezl již šestý cenný titul z tohoto Říčkovského Golemu. Zajímavý byl souboj o třetí místo, kde se nakonec ukázal jako větší bojovník Jan Vodehnal, když v závěru porazil mladšího Tomáše Kořínka o více jak patnáct sekund.

„Nyní mě čeká další obhajoba loňského prvenství na silničním triatlonu v Hostěnicích, kde se pravidelně setkávám se svým trenérem, kolegou a kamarádem Rudolfem Coganem," popsal nám Petr Soukup svůj další start.

Výsledky: 1. Petr Soukup 1:27:24,7 (plavání: 6:54,3, kolo: 1:06,6, běh: 20:23,8 ), 2. Pavel Petrásek 1:28:46,7, 3. Jan Vodehnal 1:31:06,9, 4. Tomáš Kořínek 1:31:22,2, 5.     Míla Pour