I přes avizované deštivé počasí se svatý Petr nad triatlonisty smiloval. Po celý závod z občasných černých mraků nespadla jediná kapka a dokonce vysvitlo i sluníčko. V 10 hodin ráno vrhnutím z břehu do Pastvinské přehrady „rozvařilo" vodu 121 závodníků plavajících, vzhledem k nízké teplotě vody 18 °C, v neoprenech. Celý závod byl perfektně zorganizovaný a díky značné konkurenci velkého počtu a kvalitě triatlonistů se bylo na co dívat.

Mezi favority patřil výborný cyklista Dan Polanský, vítěz cyklistického závodu Král Šumavy, Jan Vodehnal, dlouholetý reprezentant v krátkém i dlouhém triatlonu a také samozřejmě jičínský Petr Soukup, vítěz tohoto triatlonu z let 2010 a 2011, startující za YOGI Racing Ostrava.

Z Jičína s ním přijeli Michal Navrátil a valdický triatlonista Jan Medlík, oba závodící za TC Batalion.

Hned od startu si hlídal Petr Soukup hlavní favority a do cíle první disciplíny doplaval s přehledem na druhém místě za Danem Polanským. Za nimi se ztrátou 10 sekund vylézal z vody Jan Vodehnal.

Depo zvládl Soukup perfektně a na kolo již nasedal jako první. Během prvého kilometru se vytvořila na čele závodu očekávaná trojice ve složení Soukup, Vodehnal a Polanský.

Start cyklistické trati v nadmořské výšce 480 metrů, ta vedla od Pastvinské nádrže přes tři kopce do 35,5 km vzdáleného Ski centra Říčky v nadmořské výšce 780 m. Z počátku jeli závodníci vedoucí trojice opatrně a mezi sebou se hlídali. Dan Polanský, jako nejlepší cyklista z vedoucí skupiny se snažil neustále odjet. „Naštěstí jsem byl schopen jeho nástupy vždy včas zachytit a Dan mi po závodě sdělil, že jsem byl jak „guma", která se nedala odpojit. Honza Vodehnal neměl svůj den a na cyklistice se trápil. Všechny naše nástupy sice úspěšně sjížděl, ale na aktivní jízdě skupiny se moc nepodílel.

Kilometry ubíhaly a jeli jsme stále ve třech. Nastoupení Dana v posledním stoupání jsem zachytil již pouze já. Honza odpadl a do depa druhé etapy dojel se ztrátou 20 sekund. Pevně jsem věřil, že mám dobrou běžeckou formu a klukům uteču. Je zde velice členitý profil běžkařských tratí, který mně vyhovuje. Hned od začátku jsem za to vzal a vydal se na sólo běh za vítězstvím," rozdělil se s námi o své zážitky z druhé poloviny triatlonu Petr Soukup, který cílem proběhl nikým neohrožován na prvním místě v čase 1:27:43,5 hod. s náskokem jedné minuty na nejlepšího cyklistu dne Dana Polanského.
Jako třetí protnul cílovou pásku se ztrátou další minuty značně vyčerpaný Jan Vodehnal. Ze souboje dvou jičínských triatlonistů Medlíka s Navrátilem nakonec vzešel vítězně Jan Medlík, který dokončil závod na celkovém 24. místě. Michal Navrátil si proti loňsku pohoršil a skončil třiatřicátý.

„Chtěl bych poděkovat našemu servisnímu týmu složeného z mé přítelkyně Aničky a Honzovi sestry Marušky. Dívky se o nás před, v průběhu i po závodě perfektně postaraly a my mohli podat stoprocentní výkon. Tento závod patřil k jedněm z nejdůležitějších v mé letošní sezóně. Jsem velice rád, že jsem zde zvítězil a splnil tak očekávání", rozdělil se s námi o své dojmy spokojený Petr Soukup. ⋌⋌Míla Pour