Hráči jičínského Ronalu v něm cestovali na palubovku celku Handball KP Brno, kde chtěli v duelu s aktuálně devátým týmem tabulky naplno bodovat. A to se jim podařilo! Dvoubrankovou výhru vybojovali Východočeši v dramatickém a vyrovnaném zápase, ve kterém po většinu hrací doby tahali za kratší konec provazu a dotahovali náskok domácích.

Vyrovnat se hostujícímu týmu podařilo poprvé ve třiadvacáté minutě a do druhého poločasu se vstupovalo za vyrovnaného stavu 11:11. Na začátku druhé půle se znovu chopili vedení házenkáři Brna, v poslední čtvrtině zápasu ale byli úspěšnější Jičínští. Do poslední pětiminutovky si nesli tříbrankový náskok a přestože se domácí ještě opakovaně dotáhli na rozdíl gólu, neudrželi nakonec pro sebe ani jeden bod.

Domácí trenér Pavel Čejka byl po samotném zápase z výsledku rozladěn. „Jsem z utkání hodně zklamán, protože neporazit Jičín v této sestavě je neomluvitelné. Na gól se příliš nadřeme. Když už se dostaneme do šancí, tak jich strašně moc neproměníme. Dát doma jednadvacet gólů je velký problém a tady vidím hlavní příčinu ztráty v tomto duelu."

To vedoucí družstva HBC Ronal Jičín Petr Kynčl měl logicky jiné pocity a dvoubodového zisku si velice váží. „Jsme nadmíru spokojeni, vyhráli jsme v Brně, které potřebuje každý bod, aby se udrželo na deváté příčce. My jsme přijeli ve značně kombinované sestavě, navíc se v průběhu utkání zranil Tomáš Zeman. Nesmírně si tohoto vítězství vážíme. Myslíme si, že jsme si to za bojovnost a nasazení zasloužili.

Brno do utkání vstoupilo dobře, vedlo rychle o tři branky a v těchto okamžicích bylo důležité, že jsme na nepříznivý vývoj dokázali zareagovat. Vrátili jsme se do zápasu a skóre se pak po zbytek utkání přelévalo."