Hosté z Moravy v 47. minutě zvýšili vedení na 20:14. Pak ale přišla jičínská smršť v podobě pěti branek z rukou mladíků Bareše, Šulce, Kolomazníka a Rychny. A když Petrovský při sedmimetrovém hodu nevyzrál na Veverkovi, byla Karviná čtyři minuty před koncem na dostřel – 19:20. Trenér Petr Babák si vyžádal time out, aby svěřence zklidnil. Drama pokračovalo dál. Mezitím ale přišlo přísné vyloučení Masáka. Sliwka proměnil sedmimetrový hod, na to odpověděl Brykner (20:21). Pak následovalo čtyřminutové oslabení Jičína a to soupeř potrestal dvěma brankami, čímž rozhodl o výsledku. V samotném závěru domácí pouze snížili.

Jičín podal dobrý výkon, soupeře se nezalekl. Oba gólmani družstvo podrželi. Na utkání se moc těšil brankář Martin Hendrych, který přišel z Bělé pod Bezdězem a ve středu pořádně potrápil střelce Karviné. Jak říká trenér Petr Babák, je obrovsky natěšený, na trénincích je poctivý.

Petr Babák (trenér Jičína): „Je to škoda, s favoritem jsme hráli rovnocennou partii. V závěru přišlo přísné vyloučení Ondry Masáka. Nám dneska chyběl Radek Král, který byl pracovně mimo Jičín a stále ještě není v pořádku Aleš Babák.“

Jozef Hanták (trenér Karviné): „Začali jsme dobře, pak už mužstvo hrálo jen průměrně a v závěru jsme nepochopitelně odpadli a dovolili soupeři vstřelit pět branek za sebou. To si s klukama hned teď v šatně vyřídím. Chválím Jičín, jak dokázal celých šedesát minut bojovat.“

V sobotním utkání ve Dvoře Králové se může Jičín spolehnout na diváckou podporu, protože vedení klubu rozhodlo, že pro fanoušky vypraví autobus, který odjede v 15.30 od házenkářského hřiště.