Jejich místo tak musí zastat mladší dorostenci. Pro ně je to obrovská škola, ale zkušenosti bývají většinou na straně starších protihráčů. Stejně tomu bylo i v posledním zápase. Plzeňští splnili roli favorita, avšak domácí celek se snažil, při troše štěstí mohl být výsledek příznivější.

HBC Jičín – Talent Plzeň 25:37 (13:21). Jičínští hráči vstoupili do utkání s přílišným respektem. Nechali soupeře hrát volně především na brankovišti. Nedokázali zabránit jednoduchým akcím Plzně na post pivota. Také rychlé protiútoky hostí byly smrtící zbraní, hosté z nich vytěžili v prvním poločase osm branek. Domácí se časem osmělili, našli odvahu jak v útoku, tak také zlepšili obranu. I tak byl rozdíl ve výkonnosti patrný. Hosté spoléhali na reprezentanta Tonara, ten byl mozkem absolutní většiny akcí Plzeňských, převyšoval svým umem všechny hráče na palubovce.

Jičínští dokázali vzdorovat. Prvních dvacet minut nebyl rozdíl ve skóre výrazný. Teprve posledních deset minut, při úbytku sil jičínských hráčů, se hosté prosazovali z rychlých protiútoků a také dokázali potrestat každé zaváhání Jičína. Nadějný výsledek 10:12, který platil ve 23. minutě, se rázem změnil na nepříznivých 11:20 ve 28. minutě a poločasových 13:21. Tento náskok se snažili domácí dorostenci ve druhé půli snížit, ale soupeř hrál již pod dojmem vedení v pohodě a předváděl rychlou, důraznou házenou. V úvodu druhé části byl výrazně vidět jičínský Šolc, ten se nebál střelby ani překvapivých nahrávek.

Hosté náskok poněkud ztratili, domácí snížili ve 13. minutě na rozdíl pěti branek – 21:26. To však bylo na delší dobu vše. Následujících čtrnáct minut stříleli branky především hosté, Jičínští dokázali přidat jen branky dvě. To již hráli na obou stranách hráči z lavičky. Hostující sestava si vybojovala poměrně vysoký náskok a do Plzně si odváží zaslouženě dva body.

Domácí nehráli vyloženě špatně. V rozhodujících okamžicích mezi sebou hráči nekomunikovali v obraně, nepomohli si, předvedli několik nevynucených ztrát míčů. Soupeř byl lepší, rychlejší, ale když se domácí osmělili, také předvedli řadu rychlých, líbivých akcí. Kapitola sama pro sebe je proměňování. To trápí jičínské hráče celý podzim a určitě jim neproměněné šance na pohodě nepřidají. Že se ale lze prosadit i proti silnému soupeři, ukázali tradiční bojovníci Vávra, Šolc, Krček, Šachl či Krček. Své odevzdal Teplík i Pekař, v brance Rejha. Jak se říká, vše špatné je pro něco dobré. Díky absenci hráčů základní sestavy získávají zkušenosti další hráči.

Fakta: Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Sedmičky: 3/3 – 0. Vyloučení: 1 – 4. ČK: 0 – 0. Sestava a branky HBC Jičín: Rejha – Šolc 7, Vávra 4/2, M. Šachl 3, Krčka 3/1, Krček a Podobský po 2, Špika, Teplík, Pekař a Kozubík po 1, D. Musil. Diváci: 84. Sled branek: 1:0, 2:3, 5:7, 8:10, 10:12, 11:20, 13:21, 16:24, 19:26, 21:26, 22:33, 24:36, 25:37.   (hbc)