Z jičínských cyklistů si nejlépe vedl Tomáš Vagenknecht z Bakaka Nová Paka, který v tomto závěrečném závodu Českého poháru v maratonu horských kol obsadil v konkurenci 650 bikerů celkové 6. místo. Na 54. místě (22. v kategorii) dojel Roman Kolesár a Vojtěch Vaníček byl 112. (35.). V součtu časů těchto tří závodníků, startujících za Bakako Nová Paka, z toho bylo 6. místo v kategorii týmů, když za ním skončili například Alltraning.cz nebo Rock Machine Cyklomax. Závod vyhrál celkový vítěz Českého poháru Jan Jobánek (EP Energy Merida Biking).

Následující sobotu se uskutečnilo poměrně dost akcí, ze kterých si každý biker mohl vybrat ten svůj Pribináček. V Trutnově se jela Krkonošská pravda, kde startoval Tomáš Vagenknecht. Medailová pravda se ukázala i tady a Tomáš si dojel pro druhé místo na trati 60 km za vítězným Michalem Kaněrou (Ghost Mojekolo.cz). Po delší době si zazávodil i František Vagenknecht a skončil celkově 5. a 2. v kategorii na trati 28 km.

Rovněž v sobotu se i přes deštivé počasí a velké množství bláta sešlo na maratonu ve Valticích v rámci seriálu Kolo pro život rekordních 2500 závodníků, mezi kterými nechyběl Jaromír Vaníček a dojel na 10. místě v kategorii. Vyhrál opět Pavel Boudný (Specialized Česká spořitelna), a to už počtvrté za sebou.

V Jinolicích se pak konal 5. ročník orientačního závodu na kole BOZK, který ovládl domácí místoznalec Aleš Bílek (Cyklopoint Jičín), před hostujícím místoznalcem Pavlem Kohoutem a třetí skončil Martin Polák (oba Bakako Nová Paka). Mezi ženami se nejlíp zorientovala Katka Pourová před Kristýnou Halířovou. V neděli potom Tomáš Vagenknecht jel zúročit vrcholící formu na RWE Okoloprahy, kde skončil celkově 6. a vyhrál svoji kategorii, když před ním dojeli pouze držitelé elitní UCI licence. ⋌Michal Polák