Tato rally patří již řadu let mezi oblíbené soutěže, což i letos potvrdila početná startovní listina.

Objevily se v ní zejména posádky sbírající body do mistrovství republiky ve sprintrally, historických automobilů a Poháru ČR v rally. Pořadatelé připravili velice pěkné a technické rychlostní zkoušky, které, jak se později ukázalo, byly nad síly téměř třetiny posádek. Na 250 km dlouhé trati s osmi erzetami podali prakticky bezchybný výkon Tomáš Kostka navigovaný tentokrát „zaskakujícím" Zdeňkem Hrůzou s vozem Citroën C4 WRC. S přehledem a náskokem minuty a deseti sekund zvítězili před skvěle jedoucí posádkou Jan Sýkora Martina Škardová (Mitsubishi Lancer Evo 9), kteří svedli krásný souboj se třetími v pořadí Matthiasem Kahlem a Christianem Döerrem, ti jeli s vozem Škoda Fabia WRC. Jezdecká chyba vyřadila z boje o přední příčky Odložilíka s Turečkem na šesté rychlostní zkoušce. Pro výborný výsledek si dojeli čtvrtí absolutně Dohnal s Venclíkem (Peugeot S2000) a také pátí Bujáček s Řihákovou, kteří bojovali až do posledních metrů závěrečné rychlostní zkoušky o pořadí ve třídě 3 s dvojicemi Orsák Šmeidler a Hudec Picka. První až třetí posádku třídy 3 dělilo pouhých 2,3 sekundy. Spokojeni v TOP 10 jsou určitě také devátý Plíhal (Octavia WRC) a desátý Kopáček (Subaru).

Je nutné se určitě zmínit o předevedených výkonech vítěze „dvoukolek" Černého s Kohoutem (Citroën) a také posádek v mistrovství ČR historiků, které sklízely velký potlesk za atraktivní jízdu, třeba v technické pasáži na návsi ve Strážovicích (RZ 4, 8). Hylán, Krejča (až do svého odstoupení),Šubrt, Blahout, Káňa, Petr, ale i další potvrdili, že historici mají na naší rallyové scéně mezi fanoušky velkou popularitu.

Nejrychlejšími posádkami v Poháru ČR pak v okolí Pačejova byli Šmíd s Marešem, Hendrichovi (obě posádky Mitsubishi) a Kašpar s Kabourkem (Škoda Octavia). Na tiskové konferenci po dojezdu do cíle shodně posádky pochválily náročnou trať. Z Východočechů postihla smůla Dominika Laurenta, který musel odstoupit pro technickou závadu již na prvním měřeném úseku, ale Petr s Effou vybojovali s historickým vozem Škoda 130 LR třetí příčku kategorie D1 a Petr junior se spolujezdkyní Strakovou dojeli s Hondou ve třídě 5 šestí. Již čtvrtou soutěž v řadě úspěšně dokončila zpěvačka Olga Lounová a nyní je před ní nová výzva v podobě startu na slavné Barum rally koncem srpna. Do čela mistrovství republiky se posunul vítězný Tomáš Kostka a spokojeností zářil i Jan Sýkora, který se díky stříbru posunul na celkové druhé místo. Další soutěž mistrovství ČR ve sprintrally AZ Pneu rally se pojede v sobotu 22. září.

Pavel Vydra