Oba čeká začátkem roku evropský šampionát v Dánsku.

Diváci tleskali
Zcela zaplněná sportovní hala viděla kvalitní, utkání. Srbští vicemistři Evropy přijeli v kompletní sestavě, na straně „domácího" celku chyběli především Daniel Kubeš, Martin Stržínek, ale i jičínský odchovanec Ondra Šulc z francouzského celku US Irvy (zraněný kotník). Do hry se vzhledem k nemoci nezapojil s výjimkou střelby sedmimetrových hodů ani jeden z nejlepších současných házenkářů planety, Filip Jícha.

Fakta z utkání:
ČR – SRBSKO 29:29 (15:16)
Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2. Vyloučení: 0:2. Diváci: 800. Česká republika: Mrkva, Galia, Štochl – Horák 7, Stehlík a Jurka po 4, T. Babák a Sklenák po 3, Jícha 3/2, Vančo a Mráz po 2, Hrstka 1, Bečvář, Sobol, Kasal, Hanisch, Šindelář. U hostů nejvíce branek Prodanociv 7, Beljanski 6. Česká republika – Srbsko 30:25 (19:12), hráno v sobotu v Praze.

Pozornost jičínského publika se soustředila na Tomáše Babáka, který výraznou měrou přispěl na jaře k zisku mistrovského titulu v dresu HBC Ronal Jičín, nyní ve službách švýcarského týmu TSV St. Otmar St. Gallen. Již podruhé se zúčastnil reprezentačního srazu a rozhodně „domácí" publikum nezklamal. Třemi brankami přispěl k nerozhodnému výsledku 29:29. Zaplněná hala ocenila jeho výkon bouřlivým potleskem a po utkání se na něho „vrhli" malí i velcí s cílem získat autogram.

Na otázku Jičínského deníku, jak se mu daří ve švýcarském týmu, odpověděl. „Myslím, že střelecky je to dobré, ale celkově klub momentálně nehraje o čelo tabulky. Škoda, že jsme už v prvním kole vypadli z evropského poháru".

A z čeho má největší radost? „Určitě z toho, že se jičínští kluci už chytli v extralize a stoupají tabulkou", dodal Tomáš Babák, který se tak na pár hodin vrátil do Jičína, tentokrát s výpravou české reprezentace, kde ho čeká řada dalších povinností.

Před utkáním přijal jičínský starosta Jiří Liška zástupce Českého svazu házené, Aleše Pospíšila, Dana Čurdu, Radka Bendla, spolu s vedením jičínského klubu Vladimírem Flégrem, šéftrenérem Petrem Babákem a trenérem extraligových mužů Alešem Babákem. Prezident ČSH Aleš Pospíšil při této příležitosti vysoce ocenil dosažené výsledky na poli sportovním i organizátorském.

Po utkání Jičínskému deníku řekl: „ Celý páteční podvečer se ve všech směrech vydařil, vyslovuji chválu a uznání za perfektní organizaci. Jičínské publikum bylo skvělé, házené rozumí a Tomáš Babák, to je obrovský talent."