Celek HBC Ronal Jičín přivítá v neděli půl hodiny před polednem věhlasného soupeře HCB OKD Karviná. Podzimní utkání na palubovce soupeře Jičín vyhrál 29:23. Hraje se před televizními kamerami ČT Sport. Jičínští jsou již jasnými vítězi základní části, a tak otázkou zůstává, zda jako jediní překonají třicetibodovou hranici. Budou hrát v klidu, zatímco jejich soupeř, je pod velkým tlakem, neboť patří k třem aspirantům na zbývající dvě volná postupová místa.

Pro nadstavbu to znamená, že Jičín první dvě utkání odehraje na domácí palubovce. V sobotu 13. dubna přivítá šestý tým po základní části a hned ve středu 17. dubna přijede druhý tým po základní části.

HBC Jičín vyzývá a žádá příznivce, aby na zbytek sezony chodili do hlediště v červených trikách či mikinách, s logem klubu, které si mohou zakoupit u pokladny. Červená barva v hledišti určitě hráče ještě více nabudí a semkne házenkářkou rodinu v cestě za historickou medailí z nejvyšší soutěže, která je snem hráčů, trenérů a činovníků klubu.