Do Teplic odjížděla i minivýprava jičínských judistů. V hmotnostní kategorii do 66 kg na tatami nastoupil Jakub Zachoval a v kategorii do 81 kg Petr Matějka. Po dlouhé odmlce se také na tatami představil v dresu JC Hradec Králové Tomáš Vaníček.

Kuba startoval ve vyšší hmotnostní kategorii než obvykle, což se projevilo i na jeho výsledcích. V prvním kole měl volný los. Ve druhém narazil na juniorského reprezentanta Sedmidubského z USK Praha, kterému podlehl až v závěru utkání. V opravných bojích nestačil na Petzucha ze Slezanu Opava a celkově tak skončil na děleném 9. místě.

Škoda, že Kuba neupravil svou závodní hmotnost a nestartoval v kategorii do 60 kg. V této kategorii by mohl rozhodně pomýšlet na lepší umístění!
Ve stejné hmotnostní kategorii startoval Tomáš Vaníček. Byl to jeho první start v individuální soutěži po velmi dlouhé odmlce, zapříčiněné zraněním. Tomáš se v přípravě jevil ve velmi dobré formě, a tak se i přes jeho start ve vyšší hmotnostní kategorii od něho solidní umístění očekávalo. Tomáš potvrdil, že se s ním stále musí počítat a po jediné prohře s pozdějším vítězem obsadil 3. místo.

Petru Matějkovi přisoudil los na úvod juniorského reprezentanta Ivana Petra z SK KP Brno. Náš borec po velkém boji podlehl a v opravných bojích na něj čekal Zahradníček z JB Brno. Petr si s brněnským judistou poradil a krásným kontrachvatem zvítězil před časovým limitem.

V dalším zápase nastoupil proti zkušenému Feurichovi z TSC Turnov. Petr sice v zápase prohrával, ale po krásně provedeném kontrachvatu opět zvítězil před časovým limitem. Tato výhra jej posunula do finálového bloku k utkání o bronzovou medaili!

V něm nastoupil proti favorizovanému Bartelovi z JK Olomouc. Petr nezahájil utkání podle svých představ a záhy výrazně prohrával. Petr v závěru zvyšoval svoji aktivitu a předvedl krásnou techniku, kterou olomoucký judista ubránil jen za cenu nedovolené techniky a Petr tak zvítězil diskvalifikací soupeře.
Bronzová medaile je celoživotním úspěchem a odměnou za jeho poctivý přístup k tréninku. Oběma jičínským medailistům gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!⋌(ml)