Velmi důležité televizní utkání čekalo házenkáře v sobotu na domácí palubovce. Jičínští přivítali lepšící se celek Frýdku-Místku, tedy jednoho z konkurentů v boji o postup do elitní šestky týmů. Povinnost velela domácím zvítězit, ovšem hosté disponují zkušeným kádrem a bylo jasné, že lehké utkání Jičínské v žádném případě nečeká. Do domácí sestavy se vrátili Bareš a po delší pauze také Zeman.

HBC Ronal Jičín SKP Frýdek Místek 27:27 (15:13).

Střelecký účet otevřel ve 2. minutě hostující Kichner, ovšem následující minuty opanovali domácí. Házenkáři Jičína spoléhali na agresivní vysunutou obranu, která pracovala v první polovině úvodní třicetiminutovky opravdu skvěle. Vše navíc jistil pozorný Kurial a hosté se téměř nedokázali prosadit. Naopak házenkáři Jičína využívali každou možnost k rychlému překonání nezformované defenzívy hostí a tato taktika jim vynesla uklidňující náskok tří branek, 4:1. Domácí pokračovali ve svém náporu a po krásných kombinacích a brankách Bareše, Krause a Naimanna zvýšili na 7:3. Poté se údernost jičínské obrany přeci jen snížila, hosté prostřídali sestavu, zrychlili pohyb a odměnou bylo snížení na 9:7.

Přesto byli házenkáři Jičína neustále ve vedení, deset minut před koncem první půle byl stav 11:9. Následně dokázali domácí zásluhou přesných tref Krisa a Bareše odskočit na 13:9, ovšem závěr poločasu patřil hráčům hostujícího celku. Frýdecko-Místečtí využili drobných zaváhání jičínské obrany ke snížení na přijatelnějších 15:13.

Drobnou nervozitu domácích ze závěru prvního dějství využili hosté i na začátku poločasu prvního. Prvních pět minut vyhráli házenkáři Frýdku-Místku 4:1 a poprvé se ujali vedení, 16:17. Domácí sice dokázali srovnat na 17:17 a o chvíli později 18:18, bylo však patrné, že hostům narostla křídla a jejich sebevědomí šlo hodně nahoru. Navíc se v těchto fázích zápasu blýskl brankář Frýdku-Místku Pyško, jenž zlikvidoval řadu střel z prostoru levého křídla, stejně tak brejk a hosté nekompromisně trestali, 18:21. To byl hodně těžký direkt pro házenkáře jičínského Ronalu. Ti ale nezpanikařili, zpřesnili hru a nejprve snížili na 20:21, poté odpověděli na branku hostí dalšími dvěma úspěšnými trefami Bareše a Naimanna a opět bylo srovnáno, 22:22. Bohužel, Jičínští znovu ztroskotali na pozorném Pyškovi v brance a to je stálo hodně psychických sil. Ty museli domácí vynakládat na další dotahování jedno až dvoubrankového manka. Schylovalo se k velmi dramatické koncovce. Pět minut před koncem srovnal domácí Kraus svou sedmou trefou na 25:25, ovšem hosté odpověděli stejnou mincí.

Přestože domácí neproměnili ve druhé půli i dvě sedmičky a další náskoky, na 26:26 vyrovnal nechytatelnou střelou Vocásek. V předposlední minutě byl hodně přísně vyloučen domácí Naimann, hosté tak měli výhodu jednoho muže v poli a navíc míč v držení. Přesilovku Frýdecko-Místečtí využili a upravili na 26:27. Přibližně půl minuty před koncem na sebe vzal odpovědnost nejmladší hráč na palubovce T. Babák a po individuálním průniku dostal jičínskou sportovní halu opět do varu, 27:27. V posledních vteřinách vyrobili hosté technickou chybu, Jičínským se naskytla již nečekaná šance získat oba body, ovšem přihrávka na do brejkové situace se řítícího Krause nebyla ideální a Frýdecko-Místečtí tak dokázali hrozbu za cenu faulu odvrátit. Zápas tak skončil asi spravedlivou dělbou bodů.

Házenkáři HBC Ronal Jičín tak na domácí půdě ztratili první bod. Zápas měli výborně rozehraný, praktický celý poločas vedli a byli lepším celkem. Ve druhé půli ale hosté zvedli hlavy, využili velkého množství neproměněných šancí domácích hráčů a vývoj duelu otočili. Závěr přinesl dramatickou koncovku, o vítězi již ale nerozhodl. Na straně Jičína se střelecky dařilo Krausovi, na pivotu byl hodně vidět Bareš, dařilo se také Naimannovi. Fakta z utkání jsme přinesli včera. (bama)