Pak přišla zranění několika klíčových borců a na dvě poslední kola odcestoval v prořídlé sestavě, doplněné nováčky s minimem zkušeností. Toho využil především Boxing Praha k útoku na přední pozice a následně k celkovému vítězství. Na jičínský oddíl zbylo tedy až třetí místo.

Nová sezona začala nejdříve pro Martina Stehlíka a Josefa Pavliše. Ti hned na konci prázdnin obdrželi od reprezentačního trenéra pozvánku do národního mužstva na mezinárodní turnaj do Vídně. Josef už je stálým členem reprezentace a po červnovém vítězství na Velké ceně Slovenska pozvánku očekával, ale pro Martina to bylo určitě veliké překvapení. Oba borci podali velice kvalitní výkon a trenér Miroslav Vrba byl s jejich přístupem a výsledkem spokojen. Zkušenější Josef Pavliš 75 kg se probojoval až do finále, kde podlehl na body švýcarskému reprezentantovi a z posledních dvou turnajů tak přivezl první a druhé místo! Martin Stehlík (60 kg), oba zápasy prohrál, ale rozhodně při své seniorské reprezentační premiéře nezklamal.

Poté už vstoupil do nového ročníku II. ligy mužů, žen a juniorů náš jičínský oddíl. První kolo této soutěže pořádal oddíl BC Kladno v Dřetovicích u Kladna. Na váhu se toho dne postavilo více než devadesát závodníků! Boxuje se pouze v jednom ringu, a tak zápasy trvaly až do pozdních večerních hodin. V kategorii přípravky se v jičínském dresu představili Tomáš Baran a bratři František a Antonín Bradáčovi. Všichni tři podali dobrý výkon a jsou velikým příslibem do budoucnosti pro náš oddíl. Rozhodčí sice u chlapců rozhodli v jejich zápasech o remízách, ale v této kategorii na výsledku zase až tolik nezáleží. Hlavní je pro tyto začínající boxery, aby získali zápasové zkušenosti.

V kategorii mužů nastoupili čtyři borci. Josef Pavliš (75 kg) a David Hána (81 kg) ve svých zápasech přesvědčivě zvítězili na body. Především pro Davida to byla povedená premiéra v ringu. Martin Stehlík (60 kg) a Jan Meiszár (64 kg) podlehli na body velmi těžkým a zkušeným soupeřům ukrajinského původu. Do tabulky v kategorii přípravka si po prvním kole Jičín připsal šest a v mužích celkem osm bodů. K dalšímu zápasu zajíždí 20. října do Trutnova, kde se po operaci ruky snad představí už i oddílový kapitán a reprezentant České republiky Jakub Chval a těžká váha David Matějka.

V Povrlech se uskutečnilo utkání I. ligy boxu mezi domácím oddílem a hostujícím KB MOST. V sestavě Mostu se představili také tři Jičínáci Jan Meiszár, Josef Pavliš a David Matějka. Všichni v zápasech uspěli a pomohli tak celkovému vítězství hostů v poměru 10:6.

Na závěr opravdová lahůdka pro všechny příznivce jičínského boxu. „Náš oddíl podal úspěšnou žádost na Českou boxerskou asociaci o přidělení pořadatelství mistrovství republiky mužů a žen 2013! V příštím roce tak budeme v Jičíně pořádat tento vrcholný turnaj, kde se představí absolutní špička českého boxu v kategorii mužů a žen! Jako domácí oddíl zde budeme mít několik želízek v ohni a uděláme vše pro to, aby alespoň jedno bylo přetaveno v nejcennější, zlatou, medaili," dodává trenér Box clubu Jičín Bedřich Doležal mladší. (bd)