Do play off šli z horší pozice, tudíž v roli papírového outsidera. S Bučovicemi navíc měli z minulosti negativní bilanci. Přesto se hradečtí volejbalisté od pátečního večera mohou smát od ucha k uchu. Tým z jihomoravského kraje v semifinále play off I. ligy přejeli 3:0 na zápasy a po třech shodných výsledcích 3:1 si zahrají o ligový titul.

Ve finále navíc půjde o místenku v baráži o extraligu, kde na svého vyzyvatele čekají volejbalisté z Ústí nad Labem.

Mimochodem, tři extraligové soky už slávisté v této sezoně porazili. To když si v Českém poháru postupně poradili s Příbramí, Zlínem a Karlovarskem, aby jim stopku vystavil až v semifinále Final Four tým Odoleny Vody.

Právě při pátečním duelu s Bučovicemi si Východočeši před skvěle zaplněnou halou účast mezi pohárovou smetánkou připomněli, když jim zástupci klubu předali památeční bronzové medaile.

Semifinále play off I. ligy – 3. zápas:

TJ Slavia Hradec Králové – Sokol Bučovice 3:1 (17, -22, 14, 17), konečný stav série: 3:0.

Po dvou shodných výhrách 3:1 z palubovky soupeře hodlali slávisté zopakovat vítěznou radost i v domácím prostředí a na úspěch zadělali hned nástupem do třetího zápasu. Skóre bylo vyrovnané až do stavu 12:10, kdy se však Hradci povedla šňůra pěti bodů v řadě a ztrátu už hosté dohnat nedokázali (25:17).

Druhou sadu pro sebe sice urvali Jihomoravané, ve zbylých dvou setech už ale domácí nenechali nikoho na pochybách, kde že se bude v pátek večer slavit. Poměrně jasné dvě hry znamenaly do třetice výsledek 3:1 a nyní už se slávisté i se svými příznivci mohou v klidu připravovat na vrchol sezony, jímž bude finálová bitva o vítěze I. ligy.

V té Hradec vyzve vítěze dlouhodobé fáze soutěže Sokol Dobřichovice, který si vcelku hravě poradil s Blue Volley Ostrava. Po dvou výhrách 3:0 z domácího prostředí uspěli Středočeši v pátek také v hale soupeře (3:1).

close Už v Bučovicích se slávisté mohli opřít o podporu svých fanoušků. Doma pak kvitovali skvělou návštěvu. info Zdroj: TJ Slavia HK volejbal zoom_in Už v Bučovicích se slávisté mohli opřít o podporu svých fanoušků. Doma pak kvitovali skvělou návštěvu.