Pro účast několika stovek atletů a atletek z celé České republiky je často označován jako tzv. gigant, mezi mladými sportovci nechyběli ani reprezentanti jičínského oddílu.

Velkého úspěchu dosáhla Daniela Volná. Ačkoliv mezi dorostenky postoupila až letos, dokázala se skvěle prosadit ve skoku dalekém, kde získala stříbrnou medaili. Svůj nejlepší skok o hodnotě 585 centimetrů předvedla hned dvakrát, a to v páté a šesté sérii. Vítězka závodu Šínová jako jediná dokázala překonat šestimetrovou hranici (601), takže by Daniele na zisk mistrovského titulu nestačil ani současný osobní rekord 595.

Kromě toho Daniela otestovala svou obratnost také na překážkovém sprintu. Čas 8,92 znamenal umístění uprostřed startovního pole. Ve stejné disciplíně se však představila zkušenější jičínská překážkářka Kateřina Půhoná. Ta zaběhla svůj letošní nejlepší čas 8,82, jenž však těsně nestačil k zajištění účasti ve finále. Kateřina skončila na devátém místě o jednu setinu před branami finále. Po ne zcela vydařené přípravě lze ale i tento výkon považovat za velký úspěch.

Mezi dorostenci se skvěle prezentoval jičínský odchovanec Ondřej Mikeš. Ačkoliv na podzim přestoupil do oddílu AC Pardubice, bude jičínské barvy pravděpodobně hájit i v příští sezoně v družstvu mužů. Ondřej se blýskl na čtyřstovce. Již v rozběhu dokázal ukrojit velký kus ze svého osobního rekordu a stanovil jeho novou hodnotu na 50,74. Ve finále ho pak ještě vylepšil na 50,64 a zaslouženě si z Ostravy odvezl stříbrnou medaili.

„Blahopřejeme všem reprezentantům ke skvělým výkonům a přejeme hodně síly do náročné jarní přípravy. Uznání si rozhodně zaslouží i trenéři. O přípravu dívek se od podzimu stará pan Milan Semrád, trenérem Ondry je pan Miroslav Nosek,“ uvedl jičínský atletický tábor.