Je odchovancem Jičína a svému mateřskému klubu zasvětil celou dosavadní kariéru. Stabilní házenkářské křídlo extraligového celku HBC Ronal Jičín RADEK KRÁL je nejlepším střelcem týmu, v celkové tabulce kanonýrů mu patří jedenácté místo s šestašedesáti trefami, v listině střelců sedmimetrových hodů figuruje s pětadvaceti zásahy dokonce na bronzové příčce.

„Jsem rád, že se mi daří. Góly bych ale vyměnil za větší bodový zisk týmu,“ říká čtyřiatřicetiletý házenkář.

Zdá se, že sedmičky jsou vaší parádní disciplínou. Specializujete se na ně nějak?
Zvlášť se na to určitě nepřipravuji, víceméně ani sedmičky na tréninku nezkouším. Je to spíše o tom být trpělivý, pozorovat gólmana a snažit se to hodit tak, aby to brankář nechytil. Samozřejmě vždycky je to buď a nebo. Speciálně to ale určitě necvičím.

Aktuální pozice v této tabulce vám ale musí lichotit, že?
To, že jsem aktuálně třetí v tabulce, je především zásluha spoluhráčů, že sedmičky vybojují. Trenéři mě na ně určují. A že se mi nyní tak daří? Za to jsem jedině rád.

V celkové tabulce střelců jste aktuálně jedenáctý s šestašedesáti zásahy.. Jak jste s tímto číslem spokojený?
Házená je kolektivní sport. Se svými výkony mohu být relativně spokojen, ale byl bych spokojenější, kdybychom měli o tři až čtyři body více. Je to hezké, ale nic víc si za to nekoupím. Pokud bychom tedy měli více bodů jako tým, byl bych radši, než za počet mých vstřelených gólů.

Jičín bojuje o play off. Jaký je současný tým, když ho srovnáte s těmi z minulých sezon?
Myslím si, že současný tým má určitě svoji kvalitu. Co ale vidím jako problém, je to, že nemáme široký kádr. Pokud přijdou nějaká zranění, má to hned vliv na naší výkonnost. Nemáme zkrátka na každý post ekvivalentní náhradu, což je naše slabina pro letošní sezonu.

Jak vidíte situaci ohledně postupu do play off? Tabulka je stále hodně vyrovnaná..
Myslím, že hodně napoví už zítřejší zápas s Brnem, které je v tabulce hned za námi. Pokud ho doma porazíme, což je náš cíl, bude to znamenat další kousek k tomu, abychom postoupili. Pokud celkově doma neprohrajeme nebo získáme plný počet bodů, mělo by to stačit. Otázka pak je, jestli přivezeme ještě nějaké venkovní body.

V sobotu Jičín čeká soused v tabulce, který na vás ztrácí dva body. Co od soupeře z Brna očekáváte?
Změnil se tu nedávno trenér, pan Hanták byl odvolán. Řekl bych, že hrají více týmově, mají tam i individuality včetně Hastíka, který to bral dříve spíše na sebe, teď hraje víc pro tým a Brnu to prospívá. Přidali se k tomu i další hráči. Očekávám vyrovnaný zápas, kde bude rozhodovat koncovka.

V prvním jarním zápase jste vysoko padli na Dukle. Co je pro úspěch třeba změnit?
Tam to byl zápas dvou poločasů. Prní poločas byl z mého pohledu naprosto vyrovnaný. Ve druhém jsme měli více technických chyb, možná jsme i více riskovali a dostali pak laciné góly. Neudrželi jsme výkonnost z první půle, což musíme zlepšit. Musí tam být odpovídající bojovnost, nasazení, plnění taktických pokynů a je třeba koncentrovat se celých šedesát minut.