Tehdy si jí při vánočním turnaji všiml Vratislav Hofman, který se jí a dalším dětem začal věnovat naplno. Hned od začátku tvrdil, že se nespokojí jen s průměrem a že by byl rád, kdyby se začaly dostavovat úspěchy.

V roce 2015 Terezu i s ostatními z oddílu přihlásil do regionálního přeboru žactva a už tenkrát měl v hlavě plán jak uspět. Říkal, že se musí vyjet za hranice okresu.

V polovině sezony trenér zavelel a jelo se na první bodovací turnaj (VČBTM) východočeského kraje. Tyto turnaje byly sice už více jak z jedné třetiny odehrány, ale přesto jí trenér věnoval plno dalšího vlastního času a Tereza na „bodovkách" získávala plno cenných zkušeností a začala si zvykat na velké haly plné soupeřů, přičemž atmosféra je jedinečná.

Tyto začátky byly těžké už jen proto, že trenérovi mnoho lidí nevěřilo a ještě více jich nemohlo pochopit, proč se věnuje úplně cizí dívce.

I přes to všechno jsme se nenechali, hlavně díky trenérovi, odradit a Terezce se začalo v bodovacích turnajích dařit," říká otec Radek Tonar.

Do další sezony bodovacích turnajů 2015/2016 se šlo naplno hned od začátku a už na druhém bodovacím turnaji v Broumově skončila Tereza na krásném druhém místě. V lednu v Josefově dokonce obsadila překrásné první místo a tento úspěch zopakovala i o měsíc později v Hořicích.

Konec sezony bodovacích turnajů ukončila Top turnajem, kde si zahrála se sedmi dalšími nejlepšími hráčkami z hradeckého a pardubického kraje. Zde sice skončila pátá, ale v celkovém pořadí VČBTM brala pěkné třetí místo.

A nyní už třešnička na dortu úspěchů trenéra Hofmana a Terezy Tonarové. Na úplném konci sezony se Tereza zúčastnila mezinárodního turnaje ve stolním tenise v Praze, kterého se účastnilo devatenáct států celého světa.

Atmosféra byla ohromná a Tereza postoupila ze základní skupiny, kde porazila Slovenku a Litevku. V konečném pořadí se nakonec umístila na osmém místě. Na tomto turnaji náš trenér oslovil hlavního trenéra TJ SOKOL PP Hradec Králové 2 pana Michala Lebedu, zda by nám nepomohl s tréninkem.

„Hned druhý den jsme navštívili středisko vrcholového sportu TJ SOKOL PP HK 2 pod vedením hlavního trenéra Lebedy a ten po hodinovém tréninku vyřkl ortel, že naší Tereze nechce jen pomáhat, ale že nám navrhuje přestup přímo k němu.

A právě toto byl sen našeho trenéra, který nemá rád „jen průměr". Právě v těchto dnech se mění náš sen v realitu a oddíl TJ SOKOL Chomutice jedná o přestupu Terezy Tonarové do TJ SOKOL PP HK 2.

Za uskutečnění tohoto společného snu chceme poděkovat, Vráťo, hlavně tobě a tvé manželce, která nás také moc podporuje. Děkujeme za to, že jsi dokázal Terku dovést až do jednoho z nejúspěšnějších středisek vrcholového sportu v republice," vysvětluje vzestup své dcery Radek Tonar.

Kromě rodičů má Tereza oporu i ve svém bratrovi Lukášovi, který je šťastný za to, co se sestře povedlo.