Tento víkend zažilo zdejší závodiště další vydařený závod Mezinárodního mistrovství České republiky za účasti sto devíti závodníků ve všech vypsaných kategoriích. Zpočátku deštivé, poté slunečné, ale větrné počasí, přilákalo nakonec na stráně poměrně solidní diváckou návštěvu. Závody měly spád a vyvrcholily nedělními finálovými jízdami. Snad jediné překvapení se konalo v Super buggy, kde se finále nedočkal Roman Keřka, po kolizi ve druhé jízdě a následným technickým problémům.

Pestrá přehlídka
Ale začněme od nejmenších, kteří opět zaslouží mimořádné uznání za své výkony. Mezi nejmladšími v Racer Buggy 160 po celý víkend dominoval Daniel Pytloun, který ukázal, že je i při svém mladičkém věku již ostříleným borcem. V sobotu ho napodobila při Rallysprintu Kopná sestra – herečka a zpěvačka Olga Lounová, když při své třetí rally za volantem dojela na pátém místě ve třídě a byla druhá v dámském poháru. Smůlu měl Kuba Bartoš, na kterém byl vidět pokrok kolo od kola, ale ve finále se přetočil a zůstal stát. Mezi jezdci RB 125 zvítězil Dominik Prokop a v nejsilnější kategorii Racer Buggy si vyjel prvenství ruský závodník Matvey Furazhkin.

Z osmnácti jezdců v Kartcrossech si nejlépe vedl rallyový jezdec a loňský mistr Sláva Ducháček, ale dlouho vedl Ondřej Šlechta, který musel odstoupit kvůli defektu. Vyrovnané souboje se odehrály v divizi 6, kde se nakonec nejvíce radoval Milan Purma, těsně sledován Tomášem Handíkem. Ve společné divizi Touring Autocross a D5 nenechal od měřeného tréninku přes tři jízdy a závěrečné finále nikoho na pochybách o svých kvalitách Václav Fejfar a zaslouženě zvítězil o třináct sekund před Ivošem Mahrem, vnukem slavného jezdce rally Jaroslava Mahra. Třetí a čtvrtou příčku obsadili s vozy Mitsubishi Pavel a Martin Svobodovi.

Opět zlatý věnec pro domácího Václava Fejfara.

Smolný víkend prožila na domácí trati Ivana Kuželová. Moc se snažila, ale v jízdách ji srážely technické problémy a ve finále Junior Buggy „to dalo" na sedmou příčku. Zvítězil Jakub Kubíček před Petrem Nikodémem a Adamem Roučkou. S velkým nasazením se už v jízdách prezentoval v divizi Buggy 1600 Lukáš Kořínek, který svoji snahu korunoval i vítězstvím ve finále. Krok s ním držel i druhý Radek Jordák.

S napětím diváci čekali na start Super Buggy, kde už v kvalifikačních jízdách byly k vidění zajímavé souboje. Poté, co vypadl ze hry o přední příčky Roman Keřka, potvrdil podařený víkend vítězstvím Petr Bartoš. O vzruch se postaral s nasazením jedoucí Vontszemü, když se z jeho auta při nájezdu do kopce za startem zakouřilo a poté trefil svodidla. Zejména v závěru šlapal na paty Bartošovi druhý Honza Smrž a „na dostřel" byl i třetí Tomáš Pospíšilík. Solidní čtvrtou příčku zajel nestor autokrosu Jaroslav Hošek.

Již za čtrnáct dní se jede další závod Mistrovství Evropy v lotyšské Bausce i za účasti českých reprezentantů.⋌Pavel Vydra