Již o víkendu odstartují nejlepší čeští autokrosaři, posíleni početnou zahraniční účastí, do 3. závodu (1. Humpolec, 2. Velké Uherce) letošního Mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu. Po nezbytných úpravách trati a okolí závodní dráhy došlo i na úpravu povrchu trati, o kterou se po loňských pochvalných hlasech opět zasloužili pracovníci firmy ZEPOS. A podle slov členů organizačního výboru závodu a několika jezdců, kteří se na trať přišli podívat, je ve skvělém stavu. Bude se tedy na co těšit. V řádné uzávěrce se přihlásila stovka jezdců, ale je předpoklad, že se toto číslo ještě navýší.

I když formální přejímky začnou již tento pátek v podvečer, závodní jízdy odstartují v sobotu měřenými tréninky v 11.10 hodin. První kvalifikační jízdy začínají v sobotu 23. května v šestnáct hodin. V neděli 24. května se začne závodit už v osm hodin ráno. To jsou na programu druhé kvalifikační jízdy. Třetí startují v 10.45. Před čtrnáctou hodinou pak budou na programu semifinálové a po nich finálové jízdy. Vždy po dojezdu finále jednotlivých divizí budou vyhlášeni tři nejúspěšnější závodníci.

Při pohledu do seznamu přihlášených zaujmou v divizi Touring Autocross Václav Fejfar, vítěz prvního letošního závodu ME, Aleš Fučík jedoucí s novou fábií lužanského původu, novopacký Lukáš Musil s Mitsubishi a další.

V Super buggy nechybí „sedmdesátník" Jaroslav Hošek, Jakub Kubíček, Vladislav Štětina, ale asi největší hvězdou bude Wiely Albers. V Buggy 1600 se mohou diváci těšit třeba na Marka Sekaninu.

Početně obsazené jsou i kategorie Racer Buggy, kde například odstartují sourozenci Pytlounovi, domácí závodník Filip Hartman, jičínský Jakub Novotný.

Bohatý program

Vzhledem k velkému počtu přihlášených jezdců bude program po oba dny doslova nabitý a diváci si určitě užijí velké motoristické podívané. Pořadatelé z Autoklubu Nová Paka zvou všechny příznivce a zároveň je žádají o to, aby svá místa zaujali včas a při přesunech se řídili pokyny pořadatelů. I když byla pro bezpečnost diváků i jezdců učiněna ve Štikovské rokli řada opatření, je nutno počítat s tím, že motoristický sport je vyhodnocen jako více rizikový. Dbejte proto při jeho sledování na bezpečnostní aspekty.

(pv)