Na start se postavilo 31 bikerů a bikerek. Již při startu začalo pršet a každou vteřinu závodu liják pokračoval. Naštěstí bylo teplo, a tak to celkem nebolelo, jenom po závodě se již do každého dávala zima a neustávající déšť účastníky zahnal domů.

Po startu jelo čelo pelotonu opatrněji, ale již s náznakem trochu prudšího stoupání se to rozjelo. Tempo tvořil především Štěpán Karban (Carla -Kupkolo), který však v závěrečném stoupání nestačil na takticky jedoucího Jiřího Šorma z Nové Paky. Nejlepší bikerkou byla Zuzana Líkařová.

O dva týdny později se šestatřicet bikerů a bikerek postavilo na start nejvíce „stoupavého" závodu v celém seriálu, Cidlina – Tábor. Pouze dva kopce, ale pořádně dlouhé a těžké, prověřily trénovanost všech. Konečně i počasí přálo. Závodilo se hned pěkně od začátku. Hlavně díky „kupkolákům" P. Kubínovi, Š. Karbanovi.

Důležitým momentem byl nájezd na prudší stoupání v Kozlovském kopci. Tam Štěpán Trmata nezaváhal a „dal to". Další technické místo nedali a šli pěšky… Náskok před skupinkou si Trmata (Alltraining) udržel i ve druhém stoupání Křížovou cestou a zaslouženě si dojel pro první místo.

Výsledky: 1. Š. Trmata (Alltraining) 29:20 min., 2. P. Kubín 29:43, 3. J. Šorm (oba (Carla-Kupkolo) 29:55, 4. Fr. Vagenktecht (Bakako (Nová Pak) 30:05, 5. M. Kotl (Bemaniase) 30:11, 6. L. Roubal (Banánová republika) 30:37.

Dalším, v pořadí pátým, závodem, kterým pokračuje Jičínský Weber Cup je trasa z Bradlecké Lhoty na Bradlec. Ne úplně přímo, ale pěkně dvakrát! Nechybějí techničtější „esíčka" a pořádný sjezd do Bradlecké Lhoty ke koupališti… Jede se 31. července z Bradlecké Lhoty na Bradlec. Start v 17.45 a zájemci, přihlášky na místě do 17.30. ⋌(pk)