V čem je závod výjimečný?

Kozákov Challenge nabízí divácky atraktivní závod, a to díky špičkovému obsazení těmi nejlepšími světovými jezdci a tratí, kde se střídají rychlé pasáže, kterými se závodníci doslova prořítí, s technickými serpentinami, které prověří schopnosti každého jezdce. Jedná se o vrchol české downhillové sezóny.

Výjimečný ročník 2013

Závod Kozákov Challenge, který je již tradičním vrcholem české downhillové sezóny, je organizován Czech Gravity Sports Association (CGSA). Letos se poprvé stává i závodem série Mistrovství světa pod záštitou International Downhill Federation (IDF).

Závodní trať

Trať je přibližně 2,6 km dlouhá; začíná na samém vrcholu Kozákova a končí pod jeho úpatím ve vesnici Záhoří. Sestavuje se ze dvou rychlých úseků, kde závodníci dosahují rychlosti až 90km/h (buttboard a streetluge dosahují i rychlosti přes 100km/h!), a prostředního úseku složeného z divácky atraktivních zatáček, kde o předjíždění a hlavně pády není nouze. Bude tedy rozhodně se na co dívat!

Bezpečnost závodníků i diváků budou zajišťovat tisíce slaměných balíků a záchranné sítě.

Závodníci

O pořádnou podívanou se postarají čeští špičkoví jezdci jako například Lenka Salačová, která se loni jako první Češka v závodě IDF postavila na stupně vítězů nebo Michal Velhartický,několikanásobný mistr ČR. Konkurenci jim budou dělat nejlepší závodníci z Evropy, Severní a Jižní Ameriky i Asie. Mezi nimi bude i český rodák Mischo Erban, držitel rychlostního rekordu v Guinessově knize rekordů (130 km/h) a legenda donwhillového skateboardingu, nebo Patrick Switzer, jeden z nejlepších světových jezdců. Možná budete překvapeni, kolik dívek a žen holduje tomuto rychlému sportu. Kromě již zmiňované Lenky Salačové uvidíte i několik dalších českých jezdkyň, které se začínají prosazovat na domácí i zahraniční scéně. Nebude chybět ani juniorská kategorie.

V případě zájmu vám rádi s některým jezdců domluvíme interview.

Zázemí

Na vrcholu kopce hned vedle startu bude pro jezdce i návštěvníky připraven kemp s velkým party stanem, kde můžete přes den odpočívat a večer společně s jezdci oslavit konec dalšího dne.

Program

V úterý a ve středu proběhnou vždy od 10 do 18 hodin volné jízdy (tzv. freeridy). V čtvrtek a v pátek je na programu kvalifikace (čtvrtek 14-18 hodin, pátek 13-18). Samotným závodům je věnována sobota od 8 do 19 hodin . V sobotu večer proběhne i vyhlášení vítězů.

V příloze dále posíláme odkaz na video z loňského ročníku Kozákov Challenge a fotografie.
Pro více informací můžete navštívit stránky www.kozakovchallenge.cz.

Jakékoliv dotazy posílejte na mail valerie.vitousova@cgsa.cz