Ta se vedle českého šampionátu započítávala i do Mistrovství Rakouska a hlavně Mistrovství Evropy. I proto se na startu sešla velice solidní konkurence. Rozhodovalo se především na osmnácti rychlostních zkouškách, které místy pokrýval led a ještě častěji bláto.

S rolí favorita se nejlépe vypořádal ex-pilot formule 1 Polák Robert Kubica navigovaný ve voze Ford Fiesta Maciejem Szczepaniakem. V první etapě měl i on problémy a o svém vítězství rozhodl až v závěrečné rychlostní zkoušce, kde své soupeře deklasoval.

V hodnocení Mezinárodního mistrovství České republiky vyhráli celkově druzí Václav Pech s Petrem Uhlem s vozem Mini S2000 před posádkami Tarabus – Trunkát (Škoda Fabia S2000) a Odložilík – Tureček (Ford Fiesta R5).

Bohužel nešťastně sestavený kalendář MM ČR (další soutěž se jede až na čtyři měsíce v Českém Krumlově!) způsobil minimální účast českých dvojic, kterých odstartovalo jedenáct a dokončilo deset. Mistrovství České republiky ve sprintrally se letos skládá ze sedmi soutěží – úvodní se jede počátkem dubna na Vsetínsku.

Pohár České republiky v rally zahájí Galaxy GRS rally Lužické hory v Hrádku nad Niou 18. – 19. dubna.
Ve východních Čechách se v červenci uskuteční Matrix rally Kostelec nad Orlicí a jako volné podniky jsou zařazeny v motoristickém kalendáři Rally Show Hradec Králové a Rally Krkonoše.   Pavel Vydra