Letos došlo ke změnám v technických řádech (zejména bezpečnostní prvky), což se ovšem výrazně promítlo do finančních rozpočtů závodníků. V divizi Junior Buggy je přihlášeno dvanáct jezdců a zatímco v minulosti byla tato kategorie záležitostí Čechů, nyní startují tři – Prokop, Hartman a Novotný.

V Touring Autocross zaslalo přihlášky deset jezdců, z toho je šest Čechů a právě mezi nimi se zřejmě rozhodne o vítězi. Souboj o prvenství svedou pravděpodobně Fejfar, Výborný, Samohýl a Fučík.

Devětatřicet přihlášených slibuje zajímavou podívanou v Buggy 1600 a naše pětice Nikodém, Nosálek, Šmíd, Tříska a Vaněk rozhodně není bez šance na přední umístění.

Mezi třiceti čtyřmi přihlášenými v Super Buggy nechybí hlavní favorité Stubbe, Grencis, Bartelen, Anacleto, dále Albers, Callaghan. Vylepšit loňskou bilanci budou určitě chtít také čeští zástupci v čele s Kubíčkem, Bartošem, Jordákem a Hoškem.

Závodní trať v Seelowě je v blízkosti sídliště a délka jednoho okruhu měří 810 metrů.

Povrch je hlinitopísčitý. Časový harmonogram je stejný pro všechny závody ME. Po sobotních měřených trénincích následují týž den první kvalifikační jízdy.

V neděli se jedou druhá a třetí kvalifikační jízda, poté semifinále, které se v Seelowě týká kategorií Buggy 1600 a Super Buggy a o výsledku rozhodnou finálové jízdy všech divizí.

(pv)