Předem nastavený postupový klíč určil, že soupeři Jičínských v boji o postup do kola šestého, tedy předposledního, budou týmy domácího Talentu Plzeň, Dukly Praha, Baníku Most a HC Zubří. Hrálo se systémem každý s každým 2 x 18 minut a bylo jasné, že čtyři z pěti účastníků se probojuje mezi osm nejlepších celků České republiky v této věkové kategorii.

HBC Continetal Jičín – Talent Plzeň 14:15 (9:8). K prvnímu utkání nastoupili Jičínští proti domácímu celku Talentu Plzeň. Začátek zápasu přinesl vyrovnanou házenou, oba soupeři se střídali ve vedení, s nejtěsnějším vedením 9:8 odcházeli do šaten Jičínští. Start do druhého dějství patřil domácímu Talentu, jehož hráči otočili vývoj skóre a odskočili našim borcům na rozdíl tří branek. Jičínští na konci zápasu vehementně dotahovali, vyrovnat se jim však již nepodařilo a prohráli nejtěsnějším rozdílem jediné branky, 14:15.

Sestava a branky HBC Continental Jičín: Rejha, J. Musil – Krček a Šolc po 5, Š. Drbohlav 3, Šimek 1, M. Knittl; Sobotka; P. Matouš, D. Musil, Smolík, Kleistner, Farkaš

HBC Continetal Jičín – HK Baník Most 16:10 (7:6). Ve druhém duelu změřili Jičínští síly s týmem Baníku Most. Jičínští si po trochu nečekané porážce s Plzní spravili chuť. Po pomalejším rozjezdu přišlo ve druhé půli zlepšení, které rozhodlo o důležité výhře 16:10. Tím učinili naši chlapci velmi důležitý krok ke splnění cíle, tedy postupu do šestého kola.

Sestava a branky HBC Continental Jičín: Rejha, J. Musil – Krček 6, Šimek 5, Š. Drbohlav 4, Šolc 1, M. Knittl; Kleistner; Farkaš, Smolík, Sobotka, P. Matouš,D. Musil.

HBC Continetal Jičín – Dukla Praha 20:22 (11:9). V předposledním zápase vyzvali naši házenkáři suverénní pražskou Duklu. Jičínští zaskočili Pražany nesmírnou bojovností a obětavostí v obraně, rovněž v útoku realizovali pohledné kombinační akce a výsledkem bylo nečekané poločasové vedení 11:9. Po změně stran se obraz hry lehce změnil a hráči Dukly získali vedení na svou stranu. Ve vyrovnaném závěru se nakonec z vítězství 20:22 radovali Pražané, házenkáři Jičína ale odcházeli poraženi se vztyčenou hlavou a po mimořádném výkonu.

Sestava a branky HBC Continental Jičín: Rejha, J. Musil – Krček 5, Š. Drbohlav 4, Šolc, D. Musil a Šimek po 3, P. Matouš a Kleistner po 1, M. Knittl, Farkaš, Sobotka, Smolík

HBC Continetal Jičín – HC Gumárny Zubří 19:19 (9:9). Podobný průběh mělo i poslední utkání se Zubřím, které bylo vyrovnané od první do poslední minuty a nakonec také skončilo po výsledku 19:19 spravedlivou dělbou bodů.

Sestava a branky HBC Continental Jičín: Rejha, J. Musil – Krček 8, Šolc 5, Š. Drbohlav 4, Farkaš a D. Musil po 1, Kleistner, Sobotka, M. Knittl, Šimek, Smolík, P. Matouš.

Starší žáci jičínského Continentalu tedy se ziskem tří bodů obsadili třetí příčku a zajistili si postup do šestého, předposledního kola Žákovské ligy, kterého se ve dvou turnajích zúčastní celkem osm nejlepších týmů České republiky.     (hbc)