Na začátku miniturnaje na sebe narazila „A“ družstva obou celků. Trenéři hráče upozornili na poslední vzájemný zápas těchto celků (přípravný turnaj v Lovosicích), který sice jičínští hráči vyhráli, ale stejně tak se z výhry mohl radovat i soupeř.

Důležitá byla hlavně koncentrovanost od první minuty a co nejrychlejší přechod do protiútoku. Hra byla na začátku poměrně vyrovnaná díky jičínským technickým chybám a výborného výkonu soupeřova brankáře. S přibývajícími minutami se začala projevovat jičínská převaha a zápas vyzněl v jednoznačnou výhru domácích 40:19.

V dalším zápase na sebe narazila „B“ družstva obou celků. Hra soupeře nese jiný rukopis, než je tomu u „A“ družstva Mělníka. „Béčko“ se snaží o co nejrychlejší přechod a minimalizování postupné hry v útočné fázi. Očekával se tedy vyrovnaný zápas, a to se také potvrdilo. V prvním poločase byli lepší mladíci z Jičína, kteří si vybudovali pětigólový náskok 17:12.

Ve druhém poločase byl obraz hry do desáté minuty prakticky stejný. Pak soupeř hrál na riziko a snažil se o neustálé protiútoky, což se mu vyplatilo. Jičínští se přestali vracet a tím pádem umožnili soupeři stáhnout náskok a dokonce jít o branku do vedení. V posledním útoku zápasu velice šťastnou střelbou vyrovnal Sedláček na 31:31. Domácí trenéři po zápase uznali, že hra družstva Mělníka „B“ byla nápaditější a zasloužili si brát více než bod.

Po desetiminutové přestávce nastoupilo opět „B“ družstvo Jičína k dalšímu utkání. Soupeřem jim byl Mělník „A“. Hráči si na soupeře věřili z toho důvodu, že hra soka je založena na obraně 0-6, kde uplatňuje výškovou převahu. V útočné fázi spoléhá na stejný atribut, jako tomu je v obraně. Tedy výškovou převahu na spojkách využít ke vstřelení branky. Jičínští hráči zahráli výborný zápas a soupeře „převyšovali“ nasazením a chutí. Hra na dva pivoty dělala soupeři veliké problémy a po pěkných individuálních akcích spojek se ke slovu dostával především Plíšek, který zatížil konto osmi brankami. Zápas až překvapivě vyzněl pro jičínské hráče desetibrankovým vítězstvím 31:21.

V posledním utkání miniturnaje na sebe narazila družstva Jičína „A“ a Mělníka „B“. Trenéři nabádali své svěřence k nepodcenění soupeře. Jako je již klasikou, na začátku přišlo několik zbytečných chyb a hra byla tedy poměrně vyrovnaná. S přibývajícími minutami existovalo na hřišti jen jedno družstvo, a to jičínské. Milým překvapením byl výkon Fiedora na středu obrany. Stejně tak i ostatní hráči zahráli dobře, a tak se jičínští hráči mohli radovat i z druhého výraznějšího vítězství 43:12.

Jičín těmito zápasy uzavřel podzimní část společného přeboru. „A“ družstvo si zatím vede v soutěži na jedničku, kdy vyhrálo všech deset utkání. „B“ tým je s šesti výhrami, třemi porážkami a jednou remízou celkově na třetím místě jedenáctičlenné skupiny.

Nadcházející víkend přijde pro starší žáky HBC Continental Jičín zatím vrchol podzimní části, a to první kolo Žákovské ligy. Jičínští mladíci zajíždí do vzdálené Karviné, kde kromě domácích budou bojovat proti Kuřimi, Litovli a Uherskému Hradišti o první body v této soutěži.

Výsledky:

HBC Continental Jičín „A“ – Házená Mělník „A“ 40:19 (21:9), HBC Continental Jičín „A“ – Házená Mělník „B“ 42:13 (22:9). Sestava a branky HBC Continental Jičín „A“: Hůla 1 – Matouš 11, Ženatý 8, Fiedor 7, Frýba 5, Fejtek 3, Pour a Socha po 2, Tůma 1, Janďourek.

Sestava a branky HBC Continental Jičín „A“: Hůla – Frýba 11, Matouš 7, Ženatý a Fejtek po 6, Fiedor 5, Socha a Pour po 3, Tůma 2, Janďourek.

HBC Continental Jičín „B“ – Házená Mělník „A“31:21 (14:9), HBC Continental Jičín „B“ – Házená Mělník „B“ 31:31 (17:12). Sestava a branky HBC Continental Jičín „B“: Trč, Ondruš – K. Kraus 14, Sedláček 6, Plíšek a Jandera po 3, Mičke a Draslar po 2, Král 1, Kaucký, Šachl.

Sestava a branky HBC Continental Jičín „B“: Trč, Ondruš – Plíšek 8, Sedláček a K. Kraus po 5, Mičke 4, Jandera 3, Šachl a Král po 2, Kaucký a Draslar po 1.