V tomto překrásném areálu nabírali fyzickou kondici jak na běžkách, tak formou výběhů do místních kopců. Po absolvování tréninků je čekala i příjemnější část, a to regenerace.

V sobotu 14. ledna starší žáci odcestovali na přípravný turnaj do Pardubic. Odjeli v okleštěné sestavě bez nemocných Ježka, Krause, Draslara a navíc nemohli využít služeb mladších žáků, kteří též odcestovali na kvalitní turnaj do Velké Bystřice.

První tři utkání Jičínští vyhráli, když si poradili s celky SHC Maloměřice, 1. HC Pardubice a SK Kuřim. V dalších dvou duelech prohráli, vítězi nad jičínským Continentalem byli házenkáři STM Olomouc a Handball Brno. Trenéři dali v zápasech prostor všem hráčům. Stinnou stránkou turnaje bylo obnovené zranění zápěstí pravé ruky jičínského brankaře Tomáše Hůly.

V sobotu 21. ledna čeká starší žáky v Mostě druhé kolo Žákovské ligy. Tam změří síly s oběma celky pražské Dukly, dále s týmem Házená Mělník a s domácími házenkáři HC Baník Most.

První únorový víkend odcestují starší žáci na mezinárodní házenkářský turnaj do slovenské Stupavy. Trenéři a realizační tým přejí svým hráčům mnoho sportovních úspěchů v roce 2017.    (hbc)