Tato soutěž je uzavřená a po postupu z jednotlivých krajů ji hraje nejlepších 25 týmů ČR. Do května 2018 je na programu celkem šest kol. Každé kolo je rozděleno do pětičlenných skupin, přičemž v průběhu všech turnajů na sebe jednou narazí všechny týmy. Na konci této soutěže vzejde celkový vítěz s titulem mistr ČR.

Jičínští starší žáci byli v prvním kole nalosováni do skupiny, kterou pořádala Karviná. Další soupeři ve skupině: SK Kuřim, Tatran Litovel a Uherské Hradiště.

Den před odjezdem byli účastníci seznámeni se skutečností, že z důvodu rozsáhlé marodky se turnaje nezúčastní družstvo Uh. Hradiště. Jičínské hráče tak na turnaji čekala „pouze“ tři družstva. Do Moravskoslezského kraje odjížděla jičínská výprava brzy ráno s kompletním kádrem a s cílem poprat se o body v této kvalitní dlouhodobé soutěži.

HBC Continental Jičín – SK Kuřim 21:13 (8:6). Sestava a branky HBC Jičín: Hůla, Trč – Fiedor 6, Matouš 5, Frýba, Pour a Janďourek po 2, Ženatý, Kraus K., Plíšek a Draslar po 1, Fejtek, Sedláček, Socha, Mičke, Tůma.

HBC Continental Jičín – HC Baník Karviná 20:31 (10:11). Sestava a branky HBC Jičín: Hůla, Trč – Frýba 8, Ženatý 5, Fiedor 4, Matouš 2, Pour 1, Janďourek, Sedláček, Kraus, Socha, Fejtek, Draslar, Tůma, Plíšek, Mičke.

HBC Continental Jičín – Tatran Litovel 31:23 (15:11). Sestava a branky HBC Continental Jičín B: Hůla; Trč – Frýba 10, Ženatý a Matouš po 4, Fiedor 3, Kraus K., Sedláček a Socha po 2, Pour, Mičke, Fejtek a Janďourek po 1, Plíšek, Tůma, Draslar.   (hbc)