Starší žáci jičínského Continentalu chtěli odčinit výkony a výsledky z předchozího turnaje ve Dvoře Králové. Pouze plný bodový zisk jim dával šance na boj o přímý postup do této celorepublikové soutěže. Domácí postrádali nemocné Krause a Draslara, z mladších žáků tak byli povoláni F. Matouš a M. Pour.

HBC Continental Jičín – 1. HK Dvůr Králové 27:16 (11:8). Úvodní minuty prvního utkání byly vyrovnané, Jičínští působili bojovným dojmem, dobře pracovali v defenzívě a rychlými útoky zakončovali brankové příležitosti. Soupeř ale dokázal odpovídat a držel nerozhodné skóre. Kolem desáté minuty ale domácí svému soupeři odskočili na rozdíl tří branek a stejný tříbrankový náskok svítil na ukazateli po odehrání prvního poločasu, 11:8. Po změně stran starší žáci jičínského Continentalu dokázali tempo ještě vystupňovat a dění na palubovce ovládli. Domácí si vytvořili vícebrankový náskok a trenéři tak mohli dát šanci všem hráčům z lavičky. Také oni předvedli poctivý bojovný výkon, obranu dobře dirigoval M. Pour. Jičínští nakonec zvítězili zaslouženě 27:16.

Sestava a branky HBC Continental Jičín: Hůla, Trč – Š. Thorovský 11, Ježek 5, M. Ženatý a Frýba po 3, Vanča 2, F. Tůma, Fejtek a Š. Socha po 1, F. Matouš, M. Pour, Frumert.

HBC Continental Jičín – HC TJ Náchod 27:19 (18:12). Ve druhém střetnutí změřili Jičínští síly s celkem Náchoda, který uštědřil jičínským házenkářům v minulém turnaji vysokou porážku. Chlapci tak měli o motivaci postaráno. Začátek utkání byl znovu velmi vyrovnaný, v šesté minutě byl stav 3:3. Poté ale převzali iniciativu bojovně skvěle naladění domácí. Ti pozorně bránili, každou chybu soupeře trestali rychlými protiútoky a odměnou bylo vedení 9:5 v desáté minutě. I v dalších minutách pokračovali domácí v náporu, z něhož rezultovalo navýšení na 13:7. V jičínské obraně předváděl v těchto fázích zápasu výborný výkon M. Pour.

Náchodští sice dokázali snížit na 14:9, ovšem následně pykali. Po nesmyslném faulu v rychlém útoku na M. Ženatého uviděl oprávněně červenou kartu jejich nejlepší střelec Fišer. Tato situace Jičínské ještě více nabudila a na hřišti byl náhle úplně jiný tým, než tomu bylo před týdnem v průběhu královédvorského turnaje. Domácí znovu zvýšili obrátky a do poločasu navýšili na rozdíl šesti branek, 18:12.

Po změně stran Jičínští pokračovali v nastoleném trendu. Prezentovali se velkou obětavostí a bojovností, která na házenkáře Náchoda platila. Domácí nedovolili hostům vývoj duelu zdramatizovat, naopak navýšili na konečných 27:19. Nutno pochválit celý tým, který byl po právu odměněn „děkovačkou" obecenstva.

Sestava a branky HBC Continental Jičín: Hůla, Trč – Š. Thorovský 9, Vanča a Ježek po 5, Frýba 3, M. Pour a Frumert po 2, M. Ženatý 1, F. Tůma, F. Matouš, Š. Socha, Fejtek.   (hbc, re)