Hráčům Jičína se v sezoně velmi daří, aktuálně se probojovali do 2. koše, vzhledem k pořadatelským povinnostem však nyní hostili týmy z koše čtvrtého. A množná i lehké podcenění či zimní spánek znamenal hned po dvou minutách úvodního duelu s Třemošnicí stav 0:3! Pak však domácí celek procitl a diktoval tempo hry. Fyzicky o dost vyspělejší soupeř těžce zachytával akce domácích, kteří se po trefách Tomášů Ouhrabky a Typlta dostali po poločasu na dostřel. Po přestávce zasypali Třemošnici střeleckou smrští, ujala se střela Jaroslava Macha. Jičín byl blíže vítězství, ze kterého se paradoxně radoval soupeř po vstřelení gólu 15 sekund před koncem - konečné skóre 3:4.

V následujícím souboji smetli Sokol Dvůr Králové 7:0, když se trefil i benjamínek týmu Adam Chalupa (věkově prvním rokem mladší žák), jeho bratr David pak uhájil v brance čisté konto. Následovala výhra s Litomyšlí 4:2, kterou v závěru trefili Petr Szturc a Jiří Kuncíř, pak už čekal poslední a velice těžký soupeř DDM Holice, který přejel Třemošnici 7:0.

Střelecky se ukázal Tomáš Ouhrabka, který zazářil na regionálních výběrech, po jeho hattricku a gólech Petra Szturce a Tomáše Typlta zvítězil KM automatik FBK Jičín 5:3. Obsadil tak první místo, trenérský triumvirát Pavel Ouhrabka, Lada Špíglová a Jiří Kuncíř mohl být spokojen.

Pochvalu a potlesk diváků si zasloužila celá sestava: David Chalupa, Ondřej Svoboda - Filip Stránský, Adam Florian, Daniel Valeš, Jaroslav Mach, Tomáš Ouhrabka, Adam Chalupa, Tomáš Typlt, Nela Pokorná, Lukáš Patzelt, Jiří Kuncíř, Petr Szturc, Marek Badzo, Matěj Jína, Oliver Šulc, Adam Sucharda.

Speciální poděkování pak míří k pořadatelům Dominice Ouhrabkové, Šárce Svobodové a Aleši Filipovi. Pro další turnaj se vrací starší žáci do druhého koše.

Ilustrační foto.
Patnáct tref v Náchodě, na čele se osamostatnila Paka

Martin Petrgál