Hosté přijeli do Plzně odhodláni poprat se o body, nedat kůži zdarma. Začátek utkání se hostím vydařil – 0:2 (6. minuta). Pak však přišel nepochopitelný útlum. Hosté kupili jednu chybu za druhou, nestačili na důraznou útočnou hru Plzně, nedokázali se prosadit v útoku. Ke cti jičínských mladíků je nutno přiznat, že nehodili „flintu" do žita. Vzpamatovávali se, časem i oni přidali na důrazu v obraně i v útoku. Ovšem prvních šestnáct minut hostím nenávratně uteklo, domácí velmi snadno získali vedení 8:3. Teprve v poslední desetiminutovce se osmělili i hostující hráči.

Vidět byli především Šolc a Krčka. Jičínští snižovali náskok domácích. Ti neustále praktikovali rychlou házenou, ale nyní již naráželi na zlepšenou defenzivu hostí. Jičín dokázal snížit na rozdíl dvou branek, 8:6, později 9:7. Poté však přišla zbytečná zaváhání, neproměnění střeleckých příležitostí z křídla, brejku a pivota a Talent znovu odskočil na rozdíl pěti branek – 23. minuta 12:7. To však nebylo vše. Hosté, ač se oproti začátku zápasu markantně zlepšili, vyrobili další chyby a umožnili domácím pohodlně skórovat z rychlých protiútoků. Ve 28. minutě svítil na ukazateli stav 15:9 a s Jičínskými to nevypadalo příliš dobře. V závěru poločasu ale hostující celek zabral a brankami Šolce a Pekaře snížil na poločasový rozdíl čtyř branek.

Fakta
Talent Škoda JS Plzeň – HBC Jičín 26:26 (15:11). Rozhodčí: Mošna, Hájek (oba Plzeň). Sestava a branky HBC Jičín: Rejha – Šolc 6, Vávra 6/2, Krčka a Pekař 5, Drbohlav 4/1, Šachl, Musil, Krček, Kozubík, Šimek. Sedmičky: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 1-1, ČK: 0 – 0. Sled branek: 0:2, 8:3, 8:6, 9:7, 12:7, 15:9, 15:11, 17:12, 18:15, 18:19, 21:19, 23:21, 25:22, 25:26, 26:26. Diváci: 78.


Druhý poločas začali hosté téměř bezchybně. Sice okamžitě inkasovali na 16:11, ale poté dokázali na domácí zatlačit v obraně a především začali hrát i kreativně v útoku. Byly vidět pohledné akce v podání Krčky, Šolce či Drbohlava a svých šancí začali využívat Pekař a Vávra. Šňůra čtyř branek Jičína znamenala v osmé minutě snížení na 17:15 a posléze další šňůra čtyř branek v síti Plzeňských přinesla vedení hostí, ve 14. minutě 18:19. Jičínským narostlo sebevědomí, ale paradoxně otočili skóre domácí na 21:19. Posledních deset minut se bojovalo o každý míč.

Plzeň si držela dvoubrankový náskok až do 25. minuty. V následných okamžicích se prosadili Drbohlav a Šolc a srovnali na 25:25. Minutu před koncem navíc ze sedmičky vstřelil vedoucí branku Vávra. Jičínští měli možnost navýšit své vedení, ale nepodařilo se jim to. Poslední minutu hrál hostující celek přesilovku, ale neskutečnými chybami se připravil o možnost skórovat a rozhodnout zápas. Nejprve zakončoval zbrkle Drbohlav z pravé strany, domácí srovnali na 26:26 a necelých třicet vteřin před koncem udělal stejnou chybu Krčka na levé straně. Posledních deset vteřin tak dohrávali domácí a v oslabené sestavě neuspěli.

Hosté dosáhli alespoň na bod, ač v průběhu zápasu vysoko prohrávali, poté ale měli v závěru oba body jako na zlatém podnosu. Dařilo se Krčkovi, Šolcovi, Pekařovi, výkonem šel každou minutu vzhůru Vávra. Také Drbohlav prokázal charakteristickou chytrost, místy však všem jičínským hráčům chybělo více rozhodnosti, rychlosti a odvahy. V záchranářském boji je však každý bod z venkovních palubovek zlatý.
V dalším kole, které bude sehráno po reprezentační pauze 17.dubna, přivítají hráči Jičína celek Karviné.    (mk, re)