Utkání mělo svůj náboj, možná by mu slušela remiza.

HBC Jičín – Sokol Nové Veselí 22:23 (9:12). Jičínský celek nezačal špatně, v první třetině poločasu si udržoval jednobrankový náskok. Objevily se však již první náznaky, že utkání bude velmi obtížné. Urostlí hosté vycházeli z nekompromisní obrany, ta hrála někdy až na samé hranici tvrdosti. Rychlost a střelecká potence hostí též dělaly domácím problémy. Novoveselští postupně získávali převahu, dokázali využívat každého zaváhání jičínských hráčů, především těch v útoku. Druhá polovina poločasu jim jasně patřila a díky Dolejšímu si vybudovali pětibrankový náskok. Teprve v posledních minutách se dokázali domácí otřepat, shodit zakřiknutost, zvýšili bojovnost a alespoň snížili.

Do druhé půle nastoupili domácí odhodláni otočit vývoj zápasu. Snížili na rozdíl jediné branky, ale soupeř dokázal odpovědět. Jičínští se nevzdávali, na palubovce tak byl k vidění boj o každý míč. Hosté měli poněkud navrch. Jičínským citelně chyběl Hlava a na pivotu Klamrt. Tříbrankové manko však dokázali domácí hráči mezi 20. a 23. minutou umazat a dokonce se dostali do vedení 22:21. To již běžela 26. minuta. Poslední minuty se však otočily k domácím zády. Začalo to neproměněnými šancemi na pravé straně a v pivotu, čehož hosté využili a srovnali na 22:22. Poté měli Jičínští měli další šance k vybudování toho nejtěsnějšího náskoku, ale opět neuspěli. V závěru hosté využili chyby domácích v obraně a třiadvacátou brankou rozhodli utkání ve svůj prospěch. Domácí v závěrečném náporu již štěstí neměli, odešli poraženi.

Domácí nepodali optimální výkon, ale ani nezklamali. V první části se nechali rozhodit tvrdou, agresivní obranou soupeře, ve druhé části se již adaptovali. Byl znát přílišný respekt před urostlými hráči Veselí. S tím souvisela celá řada pokažených akcí, včetně střeleckých příležitostí. Velkou ztrátou byla neúčast Hlavy, levoruké spojky a v pivotu Klamrta. Zde hrubě do vývoje zasáhli rozhodčí (utkání pískal otec jednoho z hráčů) , kteří ho dvakrát nesmyslně vyloučili a po třetím trestu pak musel hřiště definitivně opustit. Řadu velmi tvrdých zákroků hostí na brankovišti nechali velkoryse bez odezvy. I v této situaci měli domácí v závěru zápas ve své moci. Jičínským vyšly dle představ pouze závěry poločasů, a to bylo příliš málo.

Fakta: Rozhodčí: J. Dolejší a J. Dvořák. Diváků: 95. Sedmimetrové hody: 1/0 – 0. Vyloučení: 4:2. ČK: 0:0. Sestava a branky HBC Jičín: Chaloupka, Coufal, Petr – Tomeš 6, Kupka 4, Dědeček 3, Mílek, Stinek a Klamrt 2, Drbohlav, Hlava a Dařílek 1, Bíšek. Sled branek: 0:1, 3:2, 3:4, 5:4, 6:9, 7:12, 9:12, 11:12, 12:15, 14:16, 16:18, 18:19, 18:21, 22:21, 22:23.

V předposlední kole zajíždí v sobotu 3. května jičínští starší dorostenci do Dvora Králové k utkání s Náchodem. ⋌(mk)