Soupeřem jim byli hráči HK Město Lovosice. Do utkání Jičínští nastupovali s jednoznačným cílem bodovat.

Na soupisce chyběl Cvejn, Drbohlav, Kozubík a Kučera. Sestavu tak doplnili mladší dorostenci Farkaš, J. Knittl a P. Matouš.
HBC Jičín – HK Město Lovosice 19:20 (5:10). Úvod zápasu přinesl řadu nepřesností na obou stranách. První branku se podařilo ve druhé minutě vstřelit hostům.

V dalším průběhu byla k vidění pomalá neurovnaná házená s přehlídkou neproměněných šancí na obou stranách. Hosté přidali další dvě branky a zvýšili na 0:3. Ve třinácté minutě se konečně prosadil Musil a domácí snížili na 1:3.

Jičínským se stále nedařilo být aktivní, naráželi na pozornou obranu Lovosic a jenom velmi těžko se domácí házenkáři prosazovali v útoku. Ve dvacáté minutě sice házenkáři Jičína snížili na 3:5, ovšem závěr poločasu patřil hostujícímu celku. Přestože si domácí trenéři vybrali oddechový čas, výraznější proměnu v herním projevu Jičínských to nepřineslo. Hosté využili chyb domácích hráčů a do konce první půle zvýšili na 5:10.

Také na začátku druhého dějství pokračovali domácí v nemastném neslaném výkonu, z něhož rezultoval stav 8:14, běžela desátá minuta.
Následně přišla změna obranného systému domácích na aktivnější 1-5 a tento tah se ukázal velmi dobrým. Jičínští narušovali rozehrávku Lovosic a nutili tak soupeře k chybám. Velké zlepšení nastalo také v útočné fázi.

Konečně se prosazovaly domácí spojky střelbou ze střední vzdálenosti a obraz hry se až nečekaně rychle změnil. Domácích najednou bylo plné hřiště, a to se projevilo také na průběžném stavu, 15:16. Ve dvacáté druhé minutě hosté zvýšili na rozdíl dvou branek, 16:18.

Následně se ze sedmimetrového hodu prosadil Krčka, další branky přidali Vávra a Šolc.
Jičínští se tedy poprvé v utkání dostali do vedení – nadějný stav 19:18. Bohužel, za tohoto stavu přišla neproměněná šance domácích a hosté trestali dvěma góly, 19:20. V úplném závěru se Jičínští ještě pokusili vyrovnat, bohužel marně.

Ani v posledním kole podzimní části nejvyšší soutěže se tak starším dorostencům nepodařilo bodovat, přičemž Jičínští nesplnili roli favorita. První poločas se domácím borcům vůbec nevydařil, ve druhém dějství přišlo výrazné zlepšení, na body to ale nestačilo.
Po podzimní části tak přezimují starší dorostenci Jičína se ziskem sedmi bodů na deváté příčce.

Fakta: Rozhodčí: Čapek, Veselý. Sestava a branky HBC Jičín: Poláček – Šolc a Vávra po 4, Krček 3, Farkaš a Krčka po 2, Krejčí, Musil, Pekař a M. Šachl po 1, Kleistner, J. Knittl, Kučera, P. Matouš. Sedmičky: 1/1 – 3/2. Vyloučení: 2 – 3. ČK: 0 – 1. Sled branek: 0:3, 1:4, 3:6, 4:9, 5:10, 6:11, 8:14, 11:16, 15:17, 16:18, 19:18, 19:19, 19:20. Diváci: 50.

První zápas jarní části odehrají Jičínští na domácí palubovce v neděli 19. února 2017 od 15.00 hodin s celkem Pepino SKP Frýdek-Místek.    (hbc)