Po úvodním přivítání byli všichni rozděleni do osmi týmů, které postupně absolvovaly čtyři dovednostní soutěže. Rodičům se dařilo především v úvodní disciplíně, při které si předávali členové družstva mezi sebou míč. Velkou kreativitu rovněž některé rodičovské týmy ukázaly při závěrečné stavbě věže. Děti byly naopak výrazně šikovnější v překážkovém běhu. V celkovém součtu byl nejúspěšnější jeden z dětských týmů, výsledky ale nebyly zdaleka tím nejdůležitějším.

Po úvodních soutěžích přišlo na řadu vyhlášení nejlepších volejbalistů za rok 2016. V jednotlivých kategoriích byli vyhlášeni:
žlutý - Adámek Militký
oranžový - Naděnka Choutková
červený - Nikolka Matoušová
modrý - Bára Pitrová
žactvo - Martin "Totti" Fejfar
objev roku - Emička Ulrichová
skokan roku - Anežka Kriegelová

Hned po vyhlášení se odehrálo tradiční a vždy velmi prestižní utkání týmu žactva proti výběru rodičů. Zatímco při letním soustředění tým rodičů sice také prohrál, porážka nebyla až tak přesvědčivá. Tentokrát to však už bylo o autobus. Děti předvedly velmi dobře organizovanou hru v poli, kterou navíc vyšperkovaly celou řadou fantastických zákroků a ještě ji podpořily pestrou hrou v útoku. Inu, drazí rodičové, nějak se nám ty dětičky vylepšily a bez tréninku už to proti nim nikdy nebude snadné…

Během tohoto utkání i po jeho skončení také odehrály různé smíšené skupinky celou řadu dalších zápasů nebo si prostě jen tak děti a rodiči zapinkali. V průběhu večera si rodiče vyslechli zhodnocení roku, plány na druhou polovinu sezóny a následující rok a probrali společně zážitky ze soutěžení i ze hry samotné. Společné sportování dětí a rodičů se vydařilo a tak se nápady s jeho opakováním na konci školního roku jistě podaří uskutečnit.

Zdeněk Burkert, Volejbalový klub mládeže Nová Paka