Hranice dokázaly s přehledem porazit Brno a zajistily si tak účast v bojích o titul. Karviná dlouho v Jičíně vedla, nakonec však v koncovce přetáhli na svou stranu dva body střelecky lépe disponovaní hráči domácích a poslali Severomoravany do bojů o záchranu.

Co rozhodlo
HBC Ronal Jičín – HCB OKD Karviná 29:26 (12:14). Od prvních minut bylo znát nasazení soupeřů. Agresivní obrany hrály na hranicích pravidel, a tak se ostrostřelcům obou týmů prosazovalo velmi špatně. Přesto dokázal Petrovský nastřílet v první půli šest branek a táhl svůj tým k vytouženému postupu. Reprezentant Tomáš Babák v domácím dresu na tom byl líp, protože mu dokázali střelecky pomoct Vocásek se Zemanem. V posledních deseti minutách první půle byli hosté přesnější, a tak šli do kabin s mírným náskokem.

Toto vedení dokázali jičínští hráči hned v úvodu druhého poločasu zlikvidovat, ale ani dvojnásobné oslabení Karviné ve 37. minutě k otočení skore nevedlo. Znovu do vedení se domácí dostali až po sedmičce, kterou zahrával v 50. minutě T. Babák a dal tak svůj jubilejní desátý gól.

Jičín využil zranění Petrovského ze 43. minuty a navýšil až na 27:24 a ani návrat karvinského šutéra už k otočení skore nevedl.

Házenkáři Jičína si tak upevnili vedení v soutěži a do nadstavbové části půjdou s náskokem tří bodů. Utkání se hrálo před zaplněnou jičínskou halou, která hráčům ve stoje aplaudovala za vítězství v základní části soutěže. Pro celé družstvo je to obrovská motivace do dalších zápasů.

Petr Babák, sportovní ředitel jičínského klubu: „Tak z výsledku a samozřejmě i prvenství v základní části mám velkou radost. Nyní jsou před námi finálová utkání Českého poháru, která rozhodně nevypustíme, je to dobrá příprava na zápasy nadstavbové části, ve kterých už půjde o medaile." 

Fakta z utkání:
Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmičky: 6/5 – 1/1. Vyloučení: 4:9. ČK: 1:0 (Bareš). Diváků: 740. HBC Ronal Jičín: Kurial, Veverka – T. Babák 10/4, Vocásek 6, Zeman a Kvasnička po 3, Kraus 2, Bareš, Naimann, Lepieš, Weintritt po 1, Král 1/1, Rychna, Drboblav. Trenér Aleš Babák. Další program, neděle 24. března: první finálový zápas Českého poháru HBC Ronal Jičín – Cement Hranice (14.15), neděle 31. března: druhý finálový zápas Českého poháru Cement Hranice – HBC Ronal Jičín (10.30). Nadstavbová část extraligy: 13. dubna: HBC Ronal Jičín – Gumárny Zubří, 17. dubna: HBC Ronal Jičín – HK Město Lovosice.